ایلنا نوشت: جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان غایب تا ۲۰ شهریور ۹۵ مهلت دارند؛ برای تعیین‌تکلیف خدمت سربازی، اقدام کنند در غیر این صورت براساس قانون تمامی محدودیت‌ها برای این افراد اعمال می‌شود.

سردار ابراهیم کریمی ضمن اعلام این خبر افزود: در راستای فراخوانی و تعیین تکلیف مشمولان غایب به خدمت سربازی در ابتدای امسال، ستادی تحت عنوان «ستاد فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب» در سازمان وظیفه عمومی ناجا راه اندازی شد که وظیفه اصلی آن، شناسایی تمامی مشمولان غایب است.

وی اضافه کرد: این ستاد پس از شناسایی مشمولان غایب پیامکی به تمامی آنان برای تعیین تکلیف خدمت سربازی، ارسال کرده و به سازمان وظیفه عمومی فراخوان شدند.

سردار کریمی با بیان اینکه مشمولان غایب از ابتدای تیر تا ۲۰ شهریور ۹۵ مهلت دارند که در این خصوص اقدام کنند، ادامه داد: مشمولان غایب به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول افرادی با بیش از ۸ سال غیبت و دسته بعدی زیر ۸ سال غیبت هستند.

جانشین وظیفه عمومی ناجا در خصوص افرادی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، افزود: این عده که تعدادشان به یک میلیون نفر می رسد می توانند از تسهیلات خرید خدمت سربازی به دو صورت نقدی و تقسیطی استفاده نمایند؛ در صورتی که مبلغ تعیین شده را به صورت نقدی پرداخت کنند، کارت معافیت خدمت از وظیفه عمومی برای آنان صادر می شود و چنانچه نتوانند به صورت نقدی پرداخت کنند می توانند تا ۲۴ ماه به طور تقسیطی به شرط پرداخت یک سوم مبلغ مورد نظر به صورت نقدی، از برخی از تسهیلات مطابق قانون بهره مند شوند.

وی با اشاره به تسهیلاتی که برای دارندگان کارت پایان خدمت مطابق ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی در نظرگرفته شده است، افزود: افرادی که به قصد دارند به صورت تقسیطی در طرح جریمه مشمولان غایب شرکت کنند، در صورتی که نیمی از مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند، بخشی از محدودیت هایی که افراد فاقد کارت های پایان و معافیت از خدمت دارند، از جمله استخدام، خروج از کشور و ... برای آنان برطرف می شود.

این مقام انتظامی یادآور شد: تا کنون ۸۷ هزار نفر برای تعیین تکلیف خود و استفاده از تسهیلات طرح جریمه مشمولان غایب اقدام کرده اند و افراد باقیمانده تنها تا ۲۰ شهریور مهلت دارند تا در این طرح شرکت کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: آن دسته از افرادی که تا کنون برای تعویض کارت پایان خدمت خود اقدام نکرده اند نیز جزو مشمولان غایب محسوب می شوند که لازم است با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ هرچه سریعتر برای تعویض کارت های خود اقدام کنند. عده ای نیز هستند که مشخصات فردی آنان دچار نقص است که برای رفع این موضوع باید به حوزه های وظیفه عمومی در سراسر کشور مراجعه کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی در بخش دیگری از این گفت و گو با هشدار به مشمولان غایب که تاکنون در خصوص تعیین تکلیف خدمت خود، اقدام نکرده اند اظهار داشت: پس از پایان مهلت مقرر، اخطاریه ای برای آنان ارسال و پس از آن طبق ماده ۱۰ قانون وظیفه عمومی ناجا محدودیت هایی که برای اینگونه افراد در قانون پیش بینی شده، اعمال خواهد شد.

وی افزود: منع استخدام در دستگاه های دولتی، منع خروج از کشور، عدم پرداخت وام و..... بخشی از این محدودیت ها است که مطابق هماهنگی با دستگاه های ذی ربط و مسئول، تمامی محدودیت های پیش بینی شود اعمال خواهد شد.

سردار کریمی در توضیح دسته دوم یعنی مشمولانی که کمتر از ۸ سال غیبت دارند، به خبرنگار ما بیان داشت: این افراد حدود ۶۰۰ هزار نفر هستند.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 573878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • بی نام A1 ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
  27 0
  بابا پول ندارم بخرم, پول هم ندارم که قسطی بخرم, توان رفتن به سربازی هم ندارم 10 ساله که از همه چی محروم شدم دیگه دست از سرمون بردارید, شما که نمیدونید ما چه مشکلاتی داریم
 • رضا EU ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
  15 1
  اینا اشتباه محاسبه می کنند که یک میلیون نفر بالای 8 سال وجود داره . عده ای از این یک میلیون نفر کسانی اند که دانشگاه رفته اند و هنوز به هشت سال غیبت نرسیده اند . متاسفانه به نظر می رسد این طرح از ابتدا با برآورد های اشتباه اجرا شده است .
 • فرید A1 ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
  21 0
  کارت پایان خدمتم گم شده بود دو سال صبر کردم بعد رفتم المثنی گرفتم این کارت به هیچ دردی نمیخوره برای یه جوون بیکار
 • ا A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
  19 0
  تروخدا فکری به حال متهلای بدبخت بکنید بقران داریم کم میاریم
 • بی نام A1 ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  33 0
  نترسید هیچ اتفاقی نمیوفته
 • بی نام RO ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
  5 0
  ترو خدا به ما كه دوتا بچه داريم رحم كنيد من ١٨ ساله غيبت تا حالا ٢٠ ميليون پول نداشتم و نديدم الان ٣٧ سالمه تا سوم راهنمايى درس خوندم اخه پول من خوردن داره من نه خارج ميخام برم نه چيزى دارم نه پستى دارم من كارگر هستم ترو خدا زندگيمو نابود نكنيد
 • بی نام IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
  9 0
  ای عدد هشت سال ازکجا امده اگه فروشیه باید شامل همه باشه واز این درامد بقیه سربازها منتفع شوند این طوری عدالت برقرار میشه یه عده کار میکنند وقسمتی از درامدشون رو میدن به اونایی که میرن سربازی اگه فکر میکنید درسته مثببت بدین
 • رشید GB ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
  13 0
  به امام حسین پول ندارم بخرمش نه نقدی نه قسطی بیکارم این سیزده چهارده ساله یه پدر پیر بازنشسته ام دارم که که همه حقوقش بابت انواع وامها کم میشه از کجا پول تهیه کنم شما بگین،میدونین چند سالمه چطورتو این سن پاشم برم خدمت،من چیزی ندارم واسه از دست دادن سردارکریمی چه ماده58و اجرا کنین چه ماده10رو
 • مجتبی GB ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
  5 0
  اگه یک نفر به فکرحل مشکل سربازان غایب هست واقعا راهش بگیر وببند نیست این کساییم که میبینین پول ندارن جریمه بدن اگر واقعا بفکرحل مشکل سربازان غایبین همانندقبل که تا54معاف کردین دوباره معافیت بدین
 • سعید خسین بر A1 ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
  4 0
  این ظرح 5 سال را اجرای کنید