مهدی منصوری در مجموعه عکس‌های «مادام باتر فلای»، کوشیده است با استفاده از چهره‌های معروفی چون الناز شاکر دوست و لیلی گلستان، روی زندگی و مرگ تمرکز کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جمعه آینده، 19 شهریورماه، عکس‌های «مادام باتر فلای» به گالری گلستان می‌روند. «مادام باترفلای» عنوان نمایشگاهی است که مهدی منصوری در آن 16 قطعه عکس در ابعاد 85×60 سانتی متر را به نمایش خواهد گذاشت.

منصوری در ارائه این آثار سعی داشته فضای کلاسیک را به مخاطب القا کند در همین راستا وی برای آثارش قاب‌های کلاسیک طلایی رنگی را برگزیده که یادآورآثار فرانسیس بیکن نقاش معروف قرن بیستم  است. این عکس‌ها که برگرفته از اپرای «مادام باتر فلای» اثر «پوچینی»، آهنگساز ایتالیایی است، بر روی زندگی، آگاهی و مرگ تمرکز دارد.

منصوری در سومین نمایش انفرادیش، فتو کلاژهایی را ارائه خواهد داد که  با محوریت موضوعاتی در رابطه با زندگی انسان معاصر کار شده و برای بیان مفهوم مورد نظرش  از چهره های معروفی چون لیلی گلستان، الناز شاکردوست و ... استفاده کرده و به نوعی روند زندگی زنان را گام به گام  به نمایش گذاشته است.

در این نمایشگاه به غیر از دو عکس با نام‌های «تولد» و «آگاهی»، مابقی آثار با تکنیک انعکاس ثبت شده است. در این آثار هنرمند از آینه‌های شکسته شده بهره گرفته و از انعکاس تصویر موردنظرش در آینه عکاسی کرده است.

مهدی منصوری عضو انجمن عکاسان ایران است و  از سال 82 تا 86 بر روی طراحی عکاسی متمرکز بوده است. وی حضور در 15 نمایشگاه گروهی و دو نمایشگاه انفرادی را در کارنامه هنری خود دارد. «مادام باترفلای» سومین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود.

این نمایشگاه تا چهارشنبه 24 شهریور در گالری گلستان دایر خواهد بود.

5757

کد خبر 575204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =