مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: در حال حاضر 341 تعاونی در بخش صنعت، 309 تعاونی در بخش کشاورزی، 478 تعاونی در بخش خدمات، 147 تعاونی در بخش مسکن و عمران و 15 اتحادیه در سطح استان همدان فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از ملایر ؛ سید احمد توصیفیان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان که به مناسبت آغاز هفته تعاون در جمع تعاونی های شهرستان ملایر سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: تعاونی ها تجربه بسیار موفقی برای عملیاتی کردن راهبردهای اقتصاد مقاومتی هستند که باید هر روز توسعه یابند.


وی خاطرنشان کرد: تعاونی ها بهترین جلوه گاه پیوند ابعاد چهارگانه توسعه و فضایی مناسب برای مشارکت اقتصادی و توزیع عادلانه دستاوردهای ناشی از کار و تلاش جمعی هستند.

توصیفیان تصریح کرد: تعاون موجب افزایش مشارکت اجتماعی و اقتصادی افراد جامعه، توزیع عادلانه ثروت و مردمی شدن اقتصاد به عنوان یکی از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی می شود.

وی برون گرا، درونزا بودن، مردمی بودن، عدالت طلبانه و دانش بنیان بودن را از دیگر مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی و تاثیر تعاونی ها بر آن برشمرد و تاکید کرد: از طریق شکل گیری تعاون فرصت های برابر برای همه افراد جامعه در عرصه کار و تلاش فراهم می شود.

توصیفیان، با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان همدان نیز گفت: این جشنواره در 21 گرایش برگزار شد که همدان در بین شش استانی است که در سطح ملی دو تعاونی مسکن فرهنگیان همدان و بانک توسعه تعاون استان به عنوان برتر کشوری شناخته شدند.

وی یادآور شد: ملایر جز شهرستانی هایی است که امسال دو شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی و دیرین پودر آن به عنوان تعاونی برتر استانی شناخته شدند.

توصیفیان افزود: از نظر تعداد شهرستان همدان با 382 تعاونی و شهرستان ملایر با 156 تعاونی رتبه های اول و دوم استان را به خود اختصاص داده اند.

46

 

کد خبر 575235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =