یک منبع آگاه قضایی از فیلتر شدن دو خبرگزاری و چند سایت دیگر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یک منبع آگاه قضایی در گفتگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: خبرگزاری‌های موج و برنا به دلیل شکایت در مرجع قضایی امروز با دستور قضایی فیلتر شدند.

این منبع آگاه قضایی در ادامه افزود: همچنین امروز دستور فیلترینگ چند سایت دیگر نیز به علت شکایت در مرجع قضایی صادر شد.

محمد مبین، مدیر عامل خبر گزاری برنا در گفت‌وگو با ایلنا با تایید این خبر، گفت: خبرگزاری برنا به دستور کمیته مصادیق مجرمانه فیلتر شده است.

وی توضیح داد: دقایقی پیش از طریق شرکت سرور و هاست سایت خبرگزاری مطلع شدیم که نامه‌ای به دست آنها رسیده که بر اساس آن دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بر اساس ماده 23 قانون جرائم رایانه‌ای درخواست مسدودسازی برای سایت خبرگزاری برنا کرده بود. بر همین اساس شرکت مذکور نیز به دستور این کارگروه اقدام به فیلتر کردن سایت خبرگزاری برنا کرده است.

مبین ادامه داد: دقیقا هیچ اطلاعی از دلایل این فیلتر نداریم و در و اقع به جز دو شکایت رئیس سابق صدا و سیما و همین طور یکی از بانک‌ها که با رضایت همراه بوده، هیچ موردی از شکایت از خبرگزاری برنا به دست ما نرسیده است.

مدیر عامل خبر گزاری برنا تاکید کرد: در حال حاضر به دنبال رایزنی و گفت‌وگو از طریق مراجع قضایی هستیم تا جویا شویم که این حکم چرا و بر چه اساسی برای سایت ما صادر شده است.

سردبیر خبرگزاری موج هم در گفت‌وگو با ایلنا گفت: دقایقی پیش نامه‌ای به دست ما رسید که بر اساس آن دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بر اساس ماده 23 قانون جرائم رایانه‌ای درخواست مسدودسازی برای سایت موج کرده بود.

امیر مرتضوی تصریح کرد:  شرکت پارس آنلاین نیز به دستور این کارگروه اقدام به فیلتر کردن خبرگزاری موج با دامنه «ir»کرده است.

5757

کد خبر 575520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =