مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودن‌اش

مهدی طالقانی می‌گوید: آیت الله طالقانی همیشه عدالت را بین همسران خود رعایت می‌کرد.

مهدی و طاهره طالقانی فرزندان مرحوم آیت الله طالقانی در آستانه سالروز فوت پدر، مهمان «کافه خبر» خبرگزاری خبرآنلاین بودند و در بخشی از صحبت‌های خود درباره دو همسره بودن آیت الله طالقانی توضیحاتی دادند.

طاهره طالقانی با بیان اینکه چند بار علت دو همسر داشتن را از پدر سئوال کردیم اما آقا جواب داد «این مسئله ای بین من و مادرتان است»، گفت: البته بعد انقلاب جو عوض شد، الان مسئله تک همسری آقایان اهمیت پیدا کرده است و شرط و شروط برایش گذاشتند. قبل از انقلاب قبحی نداشت که هر آقایی دو یا سه زن داشته باشد.

دختر مرحوم آیت الله طالقانی با بیان اینکه همسران آیت الله طالقانی در یک خانه زندگی نمی کردند افزود: بتول خانم و فرزندانش در خانه پیچ شمیران و توران خانم مادرم و فرزندانش در خانه شمیران زندگی می کردند. پدرم نیز در زندان قصر بین مسیر این دو خانه بود. (خنده)

مهدی طالقانی گفت: آقا همیشه عدالت را رعایت کرد از هر همسر خود 5 فرزند داشت ضمن آنکه 5 پسر و 5 دختر هم هستیم (خنده). عدالت هم بین دو همسر برقرار بود.

پسر مرحوم آیت الله طالقانی ادامه داد: احمد جلالی معاون وقت تلویزیون که برنامه قرآن در صحنه را با حضور آقا اجرا می کرد، نقل می کند روزی با آقای طالقانی به خانه آقای حجتی کرمانی رفتیم نهار آنجا مهمان بودیم. همسر آقای حجتی کرمانی می خواست به بهانه چایی آوردن وارد اتاق شود اما آقای حجتی مانع می شد. همسر ایشان که اصرار می کند، پدرم می گوید «آقای حجتی اجازه بده بیایند خب»، همسر آقای حجتی بالاخره می آید داخل اتاق و می گوید «آقای طالقانی ما شما را دوست داریم شما با رژیم شاه مبارزه کردید اما کار شما یک اشکال دارد؟» آقا می گوید «اشکال کار من چیست؟» همسر آقای حجتی می گوید «داستان اینکه شما دو همسر اختیار کردید چیست؟» آقا می گوید «عیبی ندارد شما این دو تا را بردار برو یک زن حسابی برای من بگیر». (خنده)

مشروح این گفتگوی خواندنی با فرزندان آیت الله طالقانی تا ساعاتی دیگر در خبرآنلاین منتشر می شود.

29214

کد خبر 575920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • بی نام IR ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
  4 0
  طالقانی مردی از تبار خداوند بود. او مجاهد نستوه و ابوذر زمان و بسیار روشنفکر و با معلومات بود. به هیچ عنوان تفکرات افراطی و خشک مذهبی نداشت. روحش شاد
 • سعید IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
  5 3
  چه جالب نمیدونستم دو زنه بودن؟ خیلی برام جالب بود.شخصیت بزرگی داشتند این عالم روحانی.
 • بی نام IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
  5 19
  الان هم چند همسری قبحی ندارد. اذن خدا مگر قبیح می شود؟
  • بی نام US ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
   19 3
   قبیح بودنشو جامعه اثبات میکنه نه شما
 • بی نام A1 ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
  1 0
  درود بر روح پاکش,خدایش قزین رحمت کند