میزان نوشت: مرد کلاهبرداری که خود را به عنوان نایب رئیس سفیر آلمان در تهران معرفی و به بهانه سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، در ارومیه دستگیر شد.

نوزدهم اردیبهشت امسال فردی با مراجعه به کلانتری 105 سنایی اعلام کرد که توسط یکی از دوستانش با شخصی آشنا شده که گمان می کرده می تواند بواسطه ارتباطاتش در یک سفارت اروپایی ، اقدام به اخذ تسهیلات بازرگانی برایش کند اما نهایتا به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگان گفت: دو ماه قبل از طریق یکی از دوستانم با شخصی به نام ناصر در محل کارش در خیابان بخارست آشنا شدم. دوست بنده ایشان را به عنوان نائب رئیس سفارت و سفیر سفارت کشور .... معرفی کرد. طی چند جلسه ملاقات با این شخص مقرر شد تا با هدایت و نظارت سفارت کشور .... برخی از سفارشات خرید ، از طریق ایشان مدیریت و انجام شود بر همین اساس، در مجموع و طی چند مرحله بیش از 130 میلیون تومان تحت عنوان حق کارداری به حساب ایشان واریز کردم اما با توجه به تأخیر طولانی، به ناچار به سفارت مراجعه و پس از ارائه مدارک ارائه شده از سوی ناصر مشخص شد مدارک ارائه شده و همچنین ادعای اعلامی در خصوص موقعیتش در سفارت ، تماما دروغ است.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده کلاهبرداری در پوشش جعل عناوین ، نماینده حقوقی یک شرکت سرمایه گذاری نیز با مراجعه به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام داشت : " شخصی به نام ناصر با نزدیک شدن به مدیران شرکت توسعه سرمایه گذاری خودش را به عنوان نائب رئیس سفیر کشور اروپایی در ایران معرفی و با ارائه چند فقره مکاتبه منتسب به سفارت در تهران ، پیشنهاد جذب سرمایه گذاری خارجی را مطرح کرد. به دنبال این مکاتبات ، این شخص با جلب اعتماد مدیران شرکت و فریب آنان موفق شد مبالغی را تحت عنوان هدیه برای انجام سرمایه گذاری و همچنین کارمزد بانکی مجموعا به ارزش تقریبی 400 میلیون تومان دریافت کند که در ادامه و با توجه به طولانی شدن غیبتش، با مراجعه مدیران شرکت به سفارت آلمان و ارائه تصاویر مدارک ارائه شده از سوی آقای ناصر مشخص شد تمامی این مدارک جعلی است و اساس این شخص در سفارت هیچگونه سمتی ندارد.

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با مراجعه به دفتر کار ناصر در خیابان بخارست اطلاع پیدا کردند که این مکان به صورت استیجاری در اختیار وی قرار داشته و همزمان با انجام کلاهبرداری از مالباختگان ، از این مکان نیز متواری شده و هیچ مکان مشخص دیگری از وی در تهران وجود ندارد.

در ادامه اقدامات پلیسی ، کارآگاهان با بررسی سوابق ناصر وی را به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری مورد شناسایی قرار داده و در ادامه با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از سوابق متهم موفق به شناسایی مخفیگاه وی در شهرستان ارومیه شدند.

کلاهبرداری یک میلیاردی نائب رئیس دروغین سفیر آلمان در تهران

سرانجام کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اخذ نیابت قضایی به شهرستان ارومیه اعزام و با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش موفق به دستگیری و انتقالش به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام ارزش یک میلیارد تومانی پرونده گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه اعتراف کرده است که از اواخر سال گذشته با اجاره یک واحد تجاری در نزدیکی محل سفارت، با طرح ادعای دروغین نائب رئیس سفارت اقدام به جلب اعتماد مالباختگان و نهایتا کلاهبرداری از آنها کرده است که با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی ، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

47237

کد خبر 577239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =