ایرنا نوشت: چهار تن از اعضای مجلس سنای آمریکا با ارائه لایحه ای با قرارداد فروش تسلیحات به ارزش 1.15 میلیارد دلار به عربستان اعلام مخالفت کردند و خواستار توقف این قرارداد شدند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، سناتور کریس میرفی در صفحه شخصی خود در توییتر خاطرنشان کرد: چهار تن از نمایندگان راند پل و مایک لی از حزب جمهوری خواه و آل فراکلین و کریس مرفی از حزب دمکرات لایحه مزبور را ارائه داده اند.

از سوی دیگر کریس مرفی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: عامل اصلی اعتراض این چهار نماینده با فروش تسلیحات به عربستان حمله نظامی این کشور علیه یمن است که باعث تقویت جریان تندروها در منطقه شده است.

مرفی گفت: جنگ علیه یمن به یک فاجعه تبدیل شده است . آمریکا باید فروش تسلیحات خود به شرکای سعودی اش را متوقف کند تا از بابت تغییر خط مشی آنها مطمئن شود.

در همین راستا رسانه های گروهی آمریکا چهارشنبه گذشته خاطرنشان کردند که یک گروه شامل 62 قانونگزار به رهبری تیدلیو نماینده ایالت کالیفرنیا با ارسال نامه ای به باراک اوباما رئیس جمهور از وی خواستند تا این قرارداد را به تاخیر بیاندازد .

آنان در این نامه نسبت به افزایش شمار قربانیان غیرنظامی حملات هوایی ائتلاف سعودی علیه یمن ابراز نگرانی کردند.

در این نامه آمده است: در ارتباط با هر گونه قرارداد فروش تسلیحات به عربستان باید به کنگره وقت کافی داده شود تا آن را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

شایان ذکر است که دولت آمریکا به دنبال شدت گرفتن اعتراضات افکار عمومی و جهان اسلام علیه جنایات آل سعود در یمن در ماه می گذشته قرارداد فروش بمب های خوشه ای به عربستان را متوقف کرد.

52311

کد خبر 577368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =