ایرنا نوشت: 'دونالد ترامپ' نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا قول داد که اگر در انتخابات هشتم نوامبر برنده شود، هر شناور ایرانی را که برای نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس مزاحمت ایجاد کند، به بیرون از آب پرتاب خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر پنساکولا در ایالت فلوریدا در مقابل هزاران تن از هوادارانش شالوده یک سیاست امنیت ملی تهاجمی را به کمک ارتش تقویت شده آمریکا ریخت و گفت 'این سیاست امنیتی چنان قدرتمند خواهد بود که هیچکس نمی تواند با ما قاطی شود.'

وی در مورد نحوه پاسخگویی خود به هرگونه مزاحمت ایران برای کشتی های آمریکا در خلیج فارس سخنان قوی و محکمی ایراد کرد.
یک کشتی نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه به دلیل مزاحمت یک قایق ایرانی که خود را تا فاصله 91 متری آن نزدیک کرده بود، مجبور به تغییر مسیر شد.

ترامپ اظهارکرد: وقتی که آنها رزمناوهای زیبای ما را با قایق های کوچک خود دور زده و برای افراد ما ژست هایی می گیرند که نباید به آنها اجازه چنین کاری را داد، از آب بیرون انداخته خواهند شد.
ترامپ مبنای عقاید سیاست خارجی خود را بیرون نگه داشتن آمریکا از آنچه قرار داده که 'جنگ های بی پایان' در خاورمیانه خوانده است.
او طی هفته جاری شالوده طرحی را ریخت که بر اساس آن میلیاردها دلار به منظور تقویت ارتش آمریکا از جمله برای کشتی ها، هواپیماها و نیروی نظامی صرف خواهد شد.
وی گفت: 'ما قصد داریم دوباره در موقعیت رهبری جهان قرار گرفته تا بار دیگر بتوانیم از موضع قدرت صحبت کنیم اما مهمتر از صحبت کردن از این موضع، ما دوباره ایمن خواهیم شد.'
ترامپ که به دلیل حمایت از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه مورد انتقاد قرار گرفته است، حتی به حادثه نزدیک شدن یک جنگنده روسیه به یک هواپیمای شناسایی نیروی دریایی آمریکا بر فراز دریای سیاه اشاره کرد و افزود: باورکنید پوتین می خندد؛ او به رهبران ما می خندد.

کلینتون تنها جنگ ، نابودی و مرگ برای ما به ارمغان آورده است

 دونالد ترامپ همچنین روز جمعه به سابقه هیلاری کلینتون به عنوان وزیر خارجه تاخت و ادعا کرد که وی تنها جنگ ، نابودی و

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن و نیویورک ، این انتقاد نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری از رقیب دمکرات خود در جریان دور تازه ای از نبرد انتخاباتی دو طرف بر سر شایستگی آنها برای به عهده گرفتن فرماندهی کل قوا در امریکا صورت گرفت.

این دو مدعی راهیابی به کاخ سفید هفته گذشته عمدتا وقت خود را صرف این استدلال خود کردند که طرف مقابل برای فرماندهی قدرتمندترین ارتش جهان صلاحیت ندارد. هردوی آنها سعی کردند حمایت رهبران نظامی بازنشسته را جلب کرده و به دیگری حمله کند.
ترامپ که روز جمعه در اجلاس رای دهندگان ارزشی محافظه کار در واشنگتن سخن می گفت از کلینتون به عنوان یک ناکام بزرگ در زمانی که از سال 2009 تا اوایل 2013 وزیر خارجه بود یاد کرد و وی را مسبب هرج و مرج جاری در خاورمیانه دانست.

وی در این اجلاس سران گفت :' مشکل، شادی خارج از کنترل کلینتون است. تصدی وی در وزارت خارجه تنها جنگ ، نابودی و مرگ برای ما به ارمغان آورد. وی سرعت عمل زیادی در مداخله ، تجاوز یا تاکید بر تغییر رژیم دارد. '

از سوی دیگر ، کلینتون در نیویورک در ملاقات با گروهی از کارشناسان امنیت ملی و سیاست خارجه که حامی مبارزه انتخاباتی وی هستند ملاقات و در باره تروریسم مذاکره کرد.
هردو نامزد امیدوارند که بتوانند از نگرانی های موجود در مورد امنیت ملی بهره برداری کرده و تصویری از طرف مقابل به عنوان یک نامزد فاقد صلاحیت ارائه دهند.
سخنان روز جمعه ترامپ پس از آن ایراد شد که این نامزد جمهوریخواه ،از سیاست امریکا در یک برنامه تلویزیون آرتی روسیه که به هردو زبان انگلیسی و روسی پخش می شود ، انتقاد کرد.
وی گفت که مخالف تصمیم امریکا برای تجاوز به عراق در سال 2003 بود و باراک اوباما خروج این نیروها را به وصله ناجور تبدیل کرده است .
وی ادامه داد :' اول این که ما نباید در این جنگ می بودیم . و این حنگی بود که وقتی ما از آن خارج شدیم راه را اشتباهی رفتیم. این تقصیر اوباما است. '

52310

کد خبر 577486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۰
    4 10
    این مردک کلا تعطیله