محموله 23 تنی برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و100 میلیون ریال در بازرسی از یک دستگاه کامیون کشنده توسط ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان خورو بیابانک استان توقیف شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین اصفهان، به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "فضل اله رحيمي" فرمانده انتظامي شهرستان خور و بيابانک گفت: ماموران اين فرماندهي مستقر در ايستگاه ايست و بازرسي شهيد "رشيدي" حين کنترل خودروهاي عبوري به يک دستگاه کاميون کشنده که از اصفهان به سمت گرگان در حرکت بودمشکوک و آن را متوقف کردند.

وي ادامه داد: در بازرسي از اين کاميون، مقدار23تن برنج خارجي که فاقد هر گونه مدارک معتبر گمرکي بوده و به صورت قاچاق وارد کشور شده بودند کشف شد.

سرهنگ " رحيمي" ارزش اين محموله را يک ميليارد و100 ميليون ريال عنوان کرد و اظهار داشت: در اين خصوص خودرو توقيف و راننده نيز دستگير و جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي تحويل داده شد.

فرمانده انتظامي شهرستان خوروبيابانك در پايان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا ضربات جبران ناپذيري به اقتصاد کشور مي زند که در اين خصوص نيروي انتظامي با قاطعيت با قاچاقچيان کالا مقابله مي کند.

برنده شدن در قرعه کشي کلاهبرداري از آب در آمد

فردي كه با ارسال پيامک برنده شدن در قرعه کشي و ارسال جايزه توانسته بود بالغ بر 250 ميليون ريال از شهروندان کلاهبرداري کند توسط کارشناسان پليس فتاي استان دستگير شد.

سرهنگ "جهانگير کريمي " معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اصفهان  گفت :در پي شكايت تعدادي از شهروندان مبني بر اينكه فردي ناشناس با وعده ارسال جايزه براي آنها مبلغي در حدود 200 هزار ريال كلاهبرداري كرده بررسي موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وي افزود : فردكلاهبردار با ارسال پيامكي به شهروندان مبني بر برنده شدن در قرعه كشي از آنان بابت هزينه ارسال جايزه مبلغ 200 هزار ريال درخواست مي کرد اما پس از دريافت مبلغ جايزه اي براي مالباختگان ارسال نمي شد.

همچنين ايشان افزودند:خوشبختانه با توان و تخصص بالاي اين پليس متهم مردي 28 ساله است دستگير و پس از مواجه با مدارك و مستندات پليس صراحتاً به بزه انتسابي اقرار و به ارسال هزاران پيامک به شهروندان و در مجموع 250 ميليون ريال كلاهبرداري اعتراف كرد.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان با بيان اينکه به هيچ عنوان براي ارسال جايزه نيازي به پرداخت وجه از طرف فرد برنده شده نيست اظهار داشت: شهروندان بايد به پيامك هايي كه تحت عنوان برنده شدن در قرعه كشي با مضامين مختلف دريافت مي کنند اعتنا ننموده و به هيچ عنوان پولي را بابت كالايي كه ملاحظه نكرده اند پرداخت نكنند.

سرهنگ کريمي عنوان از شهروندان خواست ، در صورت دريافت اينگونه پيامك ها موضوع را از طريق شماره تماس 2184355 به پليس فتا گزارش نمايند.

كشف 2 تن800کيلو چوب جنگلي قاچاق در شهرضا

طي يک عمليات ويژه تعداد 9 دستگاه خودروي پژو 405 که حامل 2 تن و 800 کيلوگرم چوب جنگلي قاچاق بودند توسط ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان شهرضا متوقف شدند.


سرهنگ"حميداميرخاني" فرمانده انتظامي شهرستان شهرضا به پايگاه خبري پليس گفت: ماموران پاسگاه انتظامي هونجان اين فرماندهي حين كنترل وسايل نقليه عبوري در محورهاي مواصلاتي، طي يک عمليات ويژه 9 دستگاه پژو405 که حامل چوب جنگلي بودند را متوقف كردند.

وي تصريح کرد:ماموران پس از متوقف کردن خودروها در بازرسي از آنها ، 2 تن و800کيلوچوب جنگلي قاچاق را کشف کردند.
سرهنگ "اميرخاني"خاطر نشان كرد: در اين رابطه رانندگان اين خودروهادستگيرو پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني، تحويل مرجع قضايي شد ندو خودرو هاي مذکور نيز روانه پارکينگ شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان "شهرضا"در پايان با اشاره به اينكه قطع درختان جنگلي، به تاراج بردن منابع ملي بوده و تبعات زيست محيطي زيادي در پي دارد، از مردم خواست: در صورت مشاهده فعاليت غيرقانوني قاچاقچيان چوب، مراتب را به پليس 110 اطلاع دهند.

کشف 120 کيلوگرم تنباکوي تقلبي

در عمليات ماموران پليس مرکز استان مقدار 120 کيلوگرم تنباکوي تقلبي در بازرسي از يک واحد صنفي جمع آوري و متصدي اين واحد نيز دستگير شد.

سرهنگ"حسن ياردوستي" فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان با اعلام اين مطلب اظهار داشت : مأموران اين فرماندهي در پي دريافت گزارشي مبني بر نگهداري تنباکوي قاچاق و تقلبي در يک واحد صنفي،رسيدگي به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وي ادامه داد: ماموران آن يگان پس از بررسي موضوع و اطمينان از درستي آن با هماهنگي قضايي به محل اعزام شده ودر بازرسي از اين واحد صنفي مقدار 120 کيلوگرم تنباکوي تقلبي و قاچاق را کشف کردند.

اين مقام انتظامي افزود:در اين رابطه متصدي اين واحد صنفي نيز دستگير و پس از تشکيل پرونده، جهت سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شد.

ناكامي 7 قاچاقچي در انتقال 128كيلوگرم ترياك و حشي

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان از كشف 128 كيلوو 480 گرم ترياك و حشيش و دستگيري هفت قاچاقچي مواد افيوني توسط ماموران اين فرماندهي خبر داد.

سرهنگ "جهانگير كريمي" اظهار داشت: ماموران يگان تكاوري فرماندهي انتظامي استان طي يك عمليات وي‍ژه حين گشت زني در بيابان هاي اطراف ايست و بازرسي شهيد امامي به دو دستگاه موتورسيكلت كه به طور مشكوك در حال تردد بودند را متوقف و در بازرسي از بار همراه آنها مقدار 62 كيلوو 650 گرم ترياك كشف و چهار نفر را در اين رابطه دستگير كردند.

وي افزود: همچنين ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان اصفهان نيز با همكاري ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر چهار محال و بختياري موفق شدند طي يك عمليات ويژه يكي از قاچاقچيان مواد مخدر كه به وسيله يك دستگاه سواري سمند در حال عبور از يكي از محورهاي ورودي اصفهان بود را متوقف و در بازرسي از خودروي وي 44كيلو و 530 گرم ترياك را كشف كنند.

اين مقام مسئول از كشف 21 كيلوو300گرم حشيش توسط ماموران ايست و بازرسي شهيد "رشيدي" فرماندهي انتظامي شهرستان خوروبيابانك خبر داد و گفت: در اين عمليات نيز دو نفراز قاچاقچيان دستگير شدند.

 

۴۸

کد خبر 577662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =