خطیب نماز عید سعید قربان با بیان اینکه وزارت خارجه فاجعه منا را پیگیری کند، تصریح کرد: اگر نهیب رهبری نبود، سعودی‌ها اجازه نمی‌دادند یک جنازه وارد ایران شود.

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌الله سید‌احمد خاتمی خطیب نماز عید سعید قربان در خطبه‌های نماز عید سعید قربان که صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: شیعه و سنی باید در برابر دشمن مشترک بایستند، آمریکا در رأس دشمنان است.

وی افزود: تردیدی نیست که حکام آل سعود در فاجعه منا نه متهم که جنایتکار خط مقدم هستند، اینها باید مجازت شوند.

اهم اظهارات خطیب نماز عید سعید قربان به نقل از خبرگزاری‌ها در ادامه آمده است؛

*اگر آل سعود جنایتکار نیست و ریگی در کفش ندارد چرا از تشکیل کمیته حقیقت یاب وحشت دارد؟ ما در زبان فارسی مثلی داریم می گوییم دزد هیز است، کسی که دزدی کرده می ترسد تحقیقی از کارش شود. ترس آل سعود از تشکیل کمیته حقیقت‌یاب نشانه دیگری از جنایت آل‌سعود است.

*با دوربین‌هایشان می‌توانستند همه این اتفاقات منا و جان دادن مسلمانان را ببینند و اگر با هلی‌کوپتر آب می‌رساندند می‌توانستند جان بسیاری از مسلمانان را نجات دهند. همچنین مأمورین ایرانی را برای کمک اجازه ندادند و مأمورین خود نیز هیچ کمکی به مسلمانان برای نجات یافتنشان نکردند. 
این جنایتکاران باید در دادگاه‌های اسلامی محاکمه و مجازات شوند.

*جنایت دوم این بود که به جای اینکه به مصدومان برسند آنها را در کانتینر جانباختگان گذاشتند و زنده به شهادت رساندند.

*جنایت مفتیان دین به دنیافروش آل‌سعود کمتر از جنایت حکامان نیست،‌ مفتی‌هایی که جنایت تکفیر‌ها از آموزه‌های ضد بشری آنها است و جنایات آل‌سعود را با توجیهات ساختگی موجه جلوه می‌دهند نیز جنایتی کمتر از حکام آل‌سعود ندارند.

*این مصیبت است که از 37 کشور اسلامی که در منا جان باخته داشتند، هیچ کشوری جز ایران از آل‌سعود شکایت نکردند و پیگیر این فاجعه و جنایت نیستند و سؤال این است که تا کی در برابر این جنایات با دنیاطلبی سکوت اختیار خواهند کرد.

* سازمان‌های بین‌المللی هم در این عرصه امتحانی سنگین دادند، اگر یک هزارم این فاجعه در کشورهای اروپایی اتفاق می‌افتاد فریادشان گوش فلک را کر می‌کرد ولی 7 هزار نفر جان باختند، ولی هیچ نهاد بین‌المللی فریادی بر نیاورد.

* مدیریت رهبری در فاجعه منا مدیریت بحران بود، این مدیریت ایشان نشانه بارز یک دفاع رهبری از ملت خود است و اگر نهیب رهبری نبود، اجازه نمی‌دادند یک جنازه هم وارد ایران شود و خداوند سایه این رهبر بزرگوار را تا انقلاب حضرت مهدی (عج) بر کشور مستدام دارد.

*هیئتی از نخبگان جهان اسلام باید حرمین شریفین را اداره کند. 

*  اگر نهیب مقام معظم رهبری نبود که فرمودند«اگر به جانباختگان کمترین اهانتی صورت بگیرد به شدت برخورد می کنیم و پاسخ ما پاسخ سختی خواهد بود» سعودی ها اجازه نمی دادند یک جنازه وارد ایران شود. خداوند سایه این رهبر بزرگ را تا انقلاب حضرت مهدی (عج) بر سر ما مستدام بدارد.

*سال گذشته نیز در همین ساعات زمانی که برای نماز عید قربان می‌آمدم خبر فاجعه منا را شنیدم و این روز ، روز عاشورای شهدای منای ما است که بنده معتقدم اکثریت شهدای منا با گفتن "فدای لبان تشنه‌ات حسین جان"، با لبانی تشنه جان دادند.

*روز عرفه روز بسیار عجیب الهی بود که فضای کشور را با ذکر نام خدا روحانی کرد، هر سال نسبت به سال‌های گذشته دعای عرفه باشکوه‌تر برپا می‌شود و آفرین بر شما مردم که این حماسه بلند معنوی را همانند شبهای قدر آفریدید.

* حضور جوانان با چهره‌هایی متفاوت در روز عرفه که جالب بود، این چهره‌های متفاوت بدان معناست که باید دید اردوگاه دل کجاست، چرا که ایران پایگاه معنویت و عشق به خداست.

*نام‌گذاری دهه امامت از عید قربان تا عید غدیر انتخاب خوبی است، این نام‌گذاری ارزشمندی است و باید در محافل و مجالس طی این ده روز از شخصیت حضرت علی (ع) گفته شود، ایران اسلامی به فضل خدا اهل دو عنصر تقریب و ولایت است.

*تقریب به معنای آنکه ما در مواجهه با دشمنانی هستیم که اسلام و شیعه و سنی را نمی‌خواهند و جنگ‌های صلیبی بعد از انفجار برج‌های دوقلو آغاز شد و حال باید شیعه و سنی در مقابل دشمن مشترک که بزرگترین آنها آمریکا است، بایستند و فریاد مرگ بر آمریکا سر دهند.

*براساس حدیث غدیر پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید هر کس که من مولای اویم علی (ع) نیز مولای اوست، لذا ما غدیری هستیم، حاشا و تقیه نیز نمی‌کنیم و به دنیا اعلام می‌کنیم که ما طرفدار حدیث غدیر هستیم زیرا غدیر شناسنامه ماست.

2929

کد خبر 578306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =