۰ نفر
۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند، رکوردار صادرات کشور از مرز تجاری شلمچه شد.

اسماعیل زمانی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان اظهار کرد: صدها کامیون در صف های کیلومتری، روز ۲۰ شهریور ۹۵، از مرز تجاری شلمچه در محدوده منطقه آزاد اروند، به کشور عراق، کالای صادراتی ارسال کردند.

وی افزود: در روز شنبه بیستم شهریور ماه شاهد موج و تحولی عظیم در تجارت و بازرگانی و صادرات کالا به کشور عراق صورت گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد: تجارت و صادرات کالا به کشورهای همسایه از محدوده تجاری و بازرگانی منطقه آزاد اروند، همواره از مهم ترین سیاست‌ها و برنامه ریزی‌های این سازمان در حوزه اقتصاد بین‌الملل و تجارت بوده است.

زمانی ادامه داد: وجود زیرساخت‌های مهم بازرگانی و مبادلات تجاری در منطقه آزاد اروند، این امکان را برای این منطقه فراهم کرده است تا در حوزه مبادلاتی و تجارت، پیشگام و مقدم  باشد.

وی اضافه کرد: خروج روزانه ۱۴۰۰ کامیون حامل بار صادراتی از منطقه آزاد اروند و صادرات به کشور عراق، توانست این منطقه را در حوزه صادرات و مبادلات تجاری، همچنان در صدر قرار دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه نرخ رابطه مبادله در منطقه آزاد اروند، مثبت و معنا دار و  رشدی قابل توجه از خود نشان داده است، تصریح کرد: وجود رونق در تجارت به دلیل ظرفیت ها و سرمایه گذاری های انجام شده در این حوزه، سهمی عظیم در این زمینه داشته است.

زمانی یادآور شد: بازار بکر و آماده پذیرش عراق در خصوص ورود کالا از منطقه آزاد اروند، در رونق بخشی به بازار کالا و مبادلات تجاری اروند، تاثیر پذیر بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد: شلمچه و رونق کسب و کار و حرکت رو به رشد اقتصادی آن، نوید بخش حرکت به سمت اقدام و عمل در فرمایشات مقام معظم رهبری در باب اقتصاد مقاومتی و رونق بخشی و رشد اقتصادی است که امید است منطقه آزاد اروند، الگویی از رشد وپیشرفت در اقتصاد بین الملل، در منطقه باشد.

۴۶

کد خبر 578805

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =