ایسنا نوشت: وکیل‌مدافع متهم پرونده «ستایش» گفت: در جلسه امروز دادگاه، خانواده «ستایش» تقاضای قصاص کردند.

مجتبی فرحبخش در درباره جلسه امروز دادگاه، گفت: صبح امروز جلسه رسیدگی به پرونده موکلم در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی خازنی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: سه اتهام عمل منافی عفت، قتل عمد و جنایت بر میت به موکلم تفهیم شد و در ادامه موکلم به بیان توضیحاتی پرداخت.

وکیل‌مدافع متهم پرونده «ستایش»: آخرین دفاع از موکلم اخذ شد. دادگاه در رسیدگی به اتهام عمل منافی عفت غیرعلنی برگزار شد و در رابطه با اتهامات دیگر علنی بود.

فرحبخش گفت: اولیای‌دم (پدر و مادر ستایش) و موکلم در جلسه دادگاه حضور داشتند. ما دفاعیاتمان را در سه بخش جدا تقدیم دادگاه کردیم.

وکیل‌مدافع «امیرحسین» با بیان اینکه درخواست خانواده مقتول، قصاص موکلم بود، گفت: اگر قاضی تحقیقات را قانع کننده بداند حکم را صادر می کند و گرنه دستورات دیگری صادر خواهد کرد.

فرحبخش با یادآوری اینکه پس از اتمام جلسه دادگاه موکلم به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد، گفت: جلسه بعدی منوط به تصمیم قاضی است.

۴۷۴۷

کد خبر 579137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  1 1
  من مطمئنم که فقط اعدام میتونه کمی مرهم زخم خانواده مقتول باشه. اما به اعدام به عنوان یک مجازات بازدارنده نباید نگاه کرد. اعدام بازدارنده نیست، قصاص بازدارنده نیست. اگه بود با این حجم اعدام نباید هیچکس مرتکب جرمهای این شکلی می شد. قصاص حقی است که به خانواده مقتول داده شده که در مقابل نفسی که از دست دادن نفسی رو بکشند. کاملا هم حق و درسته. اصلا هم ترویج خشونت نیست. زیرساختهای اجتماعی و فرهنگی ما برای کاهش خشونت باید اصلاح بشه.
 • امیر A1 ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  1 0
  من حرف این دوستمون رو قبول ندارم اولا اگر خدای نکرده این اتفاق برای خودمون بیفته هم همچین نظری داریم ثانیا اینکه هجده سالش نشده و عقلش نمیرسه در بعضی چیزها درسته مثلا در مورد انتخاب همسر و شرایط تعامل با دیگران و شرایط کاری و تجربه های گوناگون و غیره این حرف میتونه درست باشه ولی به نظر من در سن هفده سالگی که فرد از خیلی از مشکلات و فشارها به دوره همچین خوی وحشی گری قابل توجیه نیست که مثلا عقلش نرسیده ، تو این سن باید خیلی مهربون تر و رئوف تر بود به نظر بنده ، این ادم که تو این سن اینچنین رفتاری داره با بیشتر شدن سنش بدتر میشه که بهتر نمیشه
 • احسان A1 ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  1 1
  اين جوان گرم آه و سر گردان كه تا حالا هزار بار خود را مقصر ميداند بيابيد با يك حكم اعدام تكليفش را معلوم كنيد