ایسنا نوشت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نقشه‌های دشمنان با تلاش های فرماندهان نیروهای نظامی و دفاعی کشور نقشه بر آب شد.

محسن رضایی در همایش توسعه امنیت که در حسینیه اعظم عاشقان ثارالله  ارومیه برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: توطئه اخیر دولت عربستان که با همکاری آمریکا و اسرائیل و متاسفانه ضعف مدیران اقلیم کردستان عراق که با هدف قدرت نمایی شکل گرفت، خوشبختانه با فداکاری های فرماندهان منطقه و مسولان مدبر، نقشه برآب شد.

وی اظهار کرد: تمام ملت های دنیا به دو رکن اساسی اقتدار و اقتصاد برای بقا خود نیاز دارند که در واقع ضامن امنیت و بقا دولت ها در طول تاریخ بوده است.

رضایی در تاکید به دو مقوله مهم اقتدار و اقتصاد گفت: ایران قبل از انقلاب در هر دو زمینه ضعیف عمل کرده است و اقتداردولت شاه  برای سرکوبی خود ملت  و همچنین اقتصاد ما مصرفی بوده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران،  اقتدار و اقتصاد خود را با تکیه بر اسلام و قران بازسازی کرد و گام های اساسی برای پیشرفت خود برداشت و در حال حاضر از نظر اقتدار، ایران با تکیه بر توان داخلی خود، قدرت اول منطقه در خاورمیانه است.

وی با بیان اینکه ایران توانسته است اقتدار خود را حفظ کند گفت: هواپیماهای قدرتمند روس برای کمک به اهداف جمهوری اسلامی در سوریه به اجازه خود ما به پایگاه هوایی همدان آمده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: ایران تا به حال به هر کشور اسلامی که مورد  تجاوز قرار گرفته است کمک کرده؛ چرا که اقتدارما از اسلام و قرآن نشات گرفته است  و توانسته‌ایم در مبارزه با کفر، چهره نورانی اسلام ناب را  به دنیا نشان دهیم.

محسن رضایی گفت: با وجود اینکه از ابتدای انقلاب تا الان ما در محاصره بوده ایم اما سوال اصلی این است که چرا ما نتوانسته ایم به مانند اقتدارمان، اقتصاد را نیز توسعه بخشیم و راه های اصلی را طی نمی کنیم.

وی با بیان اینکه باید رویکردمان را انقلابی و مدیریت مان را جهادی کنیم  گفت: چنانچه راه اقتدار را برای اقتصاد طی کنیم مطمنا اقتصاد ایران به شدت متحول خواهد شد.

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده برای برجام  زحمات فراوانی کشید اما آمریکابه تعهدات خود عمل نمی‌کند و بانک های جهانی را از سرمایه گذاری در ایران ترسانیده است.

وی افزود: امنیت و اقتصاد پابه پای هم هستند و خوشبختانه در حال حاضر مجموعه خوبی در آذربایجان غربی داریم و باید با تعامل  و بسیج کردن منابع و امکانات تمام  در سال اقتصاد مقاوتی به خوبی عمل کنیم.

29219

کد خبر 579188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
    6 5
    از نظر من هیچ اشکالی نداره اما این واگذاری پایگاه اول باید به اطلاع مجلس برسد و در ضمن زمان و وضعیت آن شفاف باشد.