معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری تا 2 روز آینده گفت: همکاران ما در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی در حال پیگیری امور مربوط به قبول شدگان آزمون بوده و قبول شدگان حداکثر تا نیمه مهرماه در بخش های آموزشی شروع به کار می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آزمون دستیاری با شرکت 14،093 نفر در 9 اردیبهشت ماه سالی جاری برگزار شد و قرار بود با این آزمون با تغییراتی نسبت به سال پیش برگزار گردد و برهمین اساس برنامه زمان بندی اعلام نتایج این آزمون نیز با اندکی تغییرات همراه بود.

دکتر لاریجانی گفت: از جمله تغییرات پیش بینی شده تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان بود که بر همین اساس در تاریخ 16 مرداد 1395 نتایج آزمون دستیاری اعلام شد، لیکن باتوجه به آنالیز نتایج و تصمیمی که در سطح وزارت بهداشت اتخاذ گردید مقرر شد در سال جاری سوابق تحصیلی افراد در آزمون تاثیر نداشته باشد.

وی افزود: با این تغییر عملیات جدیدی جهت اعلام نمرات داوطلبان در مرکز سنجش آموزش پزشکی آغاز شد و مجددا کارنامه داوطلبان در تاریخ 20 مرداد 1395 اعلام شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد: در آزمون دستیاری سال جاری از میان شرکت کنندگان کسانی که حداقل نمره 150 از 600 را کسب نمودند مجاز به انتخاب رشته شدند.

دکتر لاریجانی اذعان داشت: 6،974 نفر مجاز به انتخاب رشته بودند که از تاریخ 24 مردادماه آغاز به انتخاب رشته نموند و این فرایند به مدت 3 روز ادامه داشت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: به دلیل شرایط خاص داوطلبان و تقاضاهای مکرر ایشان 3 بار ویرایش انتخاب رشته برای افراد فعال شد و آخرین ویرایش در تاریخ 15 شهریور به مدت 1 روز بود.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: امسال باتوجه به اینکه رشته ها به 5 گروه تقسیم شدند می بایست ضرایب دروس متناسب با رشته های تحصیلی به صورت جداگانه تعیین گردد و بر همین اساس برای هر گروه برنامه نرم افزاری جداگانه ای تدوین شد که بی شک زمان محاسبات و انجام امور مربوط به آزمون را تغییر داد.

وی اظهار داشت: همکاران ما در مرکز سنجش آموزش پزشکی به صورت شبانه روزی در حال استخراج نتایج آزمون ها بوده و حداکثر تا 2 روز آتی نتایج در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می گردد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: قبول شدگان در اسرع وقت به دانشگاههای علوم پزشکی کشور معرفی می گردند و از طریق هماهنگی دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی با معاونت آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی این افراد تا نیمه مهرماه در بخش ها مستقر و آغاز به تحصیل می شود.

47237

کد خبر 579513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس DK ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
    0
    من با رتبم در دانشگاههای تراز اول علوم پزشکی کشورقبول میشم. ولی نمیدونم چرا دائما استرس دارم که اولا کامپیوترهای عهد بوق سازمان سنجش آموزش پزشکی یه وقت اشتباه کنه، ثانیا تجربیات تلخ و حواشی آزمون های قبل و نتایج مشکوک اون دوباره تکرار بشه