۰ نفر
۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۲

تسنیم نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که طرف ایرانی و اروپایی توافق نامه برجام را به طور کامل اجرا کردند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت : طرف ایرانی و اروپایی توافق نامه برجام را به طور کامل اجرا کردند.

فدریکا موگرینی در گفت‌وگویی اعلام کرد : ما برجام را اجرا کرده ایم. طرف ایرانی و اروپایی کامل اجرا کرده اند. هنوز مشکلات جزیی وجود دارد که هر دو طرف می توانند بر آن فایق شوند.

موگرینی گفت: درباره مشکل بانکداری ، به طور خاص ، ما و شخص من بانک های اروپایی را به رفتن به ایران و مشارکت در طرح های توسعه در آنجا تشویق می کنیم. وقتی دیدم در شش ماه اخیر مبادلات بازرگانی ایران و اتحادیه اروپا افزایشی باور نکردی یافته است ، خیلی امیدوار شدم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: می دانم این خبر در ایران و همه جا منتشر شد که البته به سود اتحادیه اروپا هم هست. به افزایش مبادلات خود در بخش بازرگانی و همچنین بخش های دانشگاهی، تحقیقاتی ، علمی ، فناوری ، فرهنگ و انرژی ادامه خواهیم داد.

موگرینی افزود: چندین کانال برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا گشوده ایم و به آرامی، اما پیوسته ، کانال ها را می گشاییم و همکاری را تحقق می بخشیم.

وی گفت : به محقق شدن این همکاری در نظام بانکی خوش بین است.

در همین حال ایرنا نوشت:  تارنمای اتحادیه اروپا اعلام کرد که در این دیدار در خصوص اهمیت داشتن شرایط لازم برای باز کردن محیط کسب و کار در ایران و سرمایه گذاران اروپایی بحث و گفت و گو شد.

در بیانیه ی مشترکی که در سفر مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در ماه آوریل به تهران به تصویب رسید، موگرینی و صالحی از پیشرفت آن در زمینه های مختلف به دست آمده در همکاری های دو جانبه استقبال کردند.

علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در دیدار خود درباره بحران های منطقه نیز گفت و گو و بر اهمیت یک منطقه باثبات و امن تاکید کردند.

52311

کد خبر 579602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =