تمجید کاخ کرملین از یک فیلم آمریکایی / این فیلم را باید دید

سخنگوی کاخ کرملین مردم را تشویق کرد تا به تماشای فیلم جدید الیور استون درباره ادوارد اسنودن بروند. اسنودن از سال 2013 به این سو در روسیه زندگی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم «اسنودن» این هفته در آمریکا و روسیه اکران می‌شود. دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه گفت: «هر کسی که به دانستن حقیقت درباره مرد منتشرکننده اطلاعات محرمانه با کمک آژانس‌های خبری علاقه‌مند است، باید این فیلم را ببیند.»

او در ادامه افزود: «فیلمنامه این اثر درخشان و مهم‌تر از آن تقریبا مستند است. این فیلم فرصتی عالی برای تمام کسانی است که خواستار پی‌بردن به حقیقت ماجرا هستند. این فیلم را باید دید.»

نسخه‌ای از «اسنودن» که در روسیه نمایش داده می‌شود چهار دقیقه طولانی‌تر از نسخه آمریکایی آن است. البته هنوز مشخص نیست که در این چهار دقیقه قرار است چه چیزی برای تماشاگران روس نمایش داده شود.

ادوارد اسنودن حقیقی در صحنه پایانی فیلم «اسنودن» جلوی دوربین اولیور استون حضور بسیار کوتاهی دارد. در این فیلم جوزف گوردن لویت نقش اسنودن را بازی می‌کند و تام ویلکینسون در نقش روزنامه‌نگار راوی داستان او ظاهر می‌شود.

نمایش «اسنودن» در جشنواره فیلم تورنتو با نظرات متفاوتی از سوی منتقدان سینمایی روبه‌رو شد. در حالی که منتقد نیویورک تایمز فیلم «اسنودن» را مشارکتی شریف و دلربا در ثبت دوران گیج‌کننده کنونی دانست در همین حال منتقد گاردین نوشت: «تقریبا تمام انتخاب‌های کارگردان با هدف عادی جلوه دادن زندگی اسنودن است و در نتیجه آن‌ اکثر صحنه‌ها همانند ساختار بی‌جان جلوه می‌کنند.»

فیلمنامه «اسنودن» با اقتباس از کتاب آناتولی کوشرنا وکیل روس و نوشته‌های لوک هاردینگ خبرنگار گاردین،‌ از سوی الیور استون و کیران فیتزجرالد نوشته شده است.

منبع: گاردین / 16 سپتامبر

58241

کد خبر 580080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =