۰ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۲:۵۲

روزنامه اعتماد نوشت:در چند ماه گذشته برخی نظرسنجی‌ها نشان داد که تنها کسی که ممکن است بتواند با دکتر روحانی در انتخابات اردیبهشت سال ٩٦ رقابت کند، احمدی‌نژاد است. در واقع وی به همان میزان که مخالفان قطعی و سرسخت دارد، از حمایت اقشاری از مردم هم برخوردار است.

انگيزه دفاع اين اقشار از فردي مانند احمدي‌نژاد متفاوت است ولي بخش عمده آن به اتخاذ روش‌هاي غيركارشناسانه پوپوليستي در دادن يارانه نقدي و مسكن مهر بازمي‌گردد.
از سويي انتظارات از دولت روحاني براي بهبود اقتصادي با نوع كاركرد تخريبي احمدي‌نژاد در اين حوزه آنقدر افزايش يافت كه برآوردن آن دشوار است، آن هم در وضعيت ناگوار اقتصادي كشور كه براي دولت روحاني باقي ماند.

با برآورده نشدن انتظارات مردم در دولت روحاني، شاهد نوعي رجعت در اين اقشار ضعيف جامعه به دولت قبل هستيم و همين امر نقطه اميدي براي احمدي‌نژاد بود. البته در درون احزاب و گروه‌هاي اصولگرا، ميزان مقبوليت احمدي‌نژاد زياد نيست و چه بسا با بودن وي در صحنه رقابت، حمايت از دكتر روحاني در دستور كار آنان قرار بگيرد. در عين حال بايد دانست با كنار كشيدن احمدي‌نژاد از انتخابات، بعيد است كسي پيدا شود كه ياراي رقابت با رييس‌جمهوري كنوني را داشته باشد.
302

کد خبر 580826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • محمدعلی A1 ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  9 7
  سلام. بهتره بپرسید چرا برخی به اقای احمدی نژاد امیدوارند بنظر میرسد ان گروها دنبال در یافت زمینهایی هستند که قرار بود برای به هر نفر برای ایجاد باغ داده شود
 • بی نام A1 ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  11 4
  امید دارد بگم بگم را شروع ویک اغتشاش دیگر ایجاد کند
 • بدون نام ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  اینقدرروحانی راگنده نکنید. مردم اینقدرازوضعیت موجود ناراحتندکه هرکس بیادبرای روحانی رقیبی جدی است. حالا میبینیم
 • بی نام A1 ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
  0 7
  بهتره با واقعیت های جامعه کنار بیایید و قدری درد مردم را درک کنید تا دلیل محبوبیت رو ب افزایش احمدی نژاد براتون ملموس بشه همینکه مدیریت انقلابی و شجاعت استکبارستیزی و خوی مردمی داره بسه