۰ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰

تسنیم نوشت:دو فروند شناور ساخت داخل امروز به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس پیوست.

سردار مرتضی زارعی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با پیوستن شناور شهید ناظری، نیروی دریایی سپاه از نیرویی با بُرد و ماندگاری کم در دریا، به نیرویی دوربُرد و ماندگار در پیمایش دریایی در آب‌های دور تبدیل شد.

وی افزود: شناور شهید ناظری که در موسسه شهید محلاتی بوشهر طراحی و ساخته شده، با یک مرتبه سوخت‌گیری، قابلیت اعزام به دریای سرخ و مدیترانه را دارد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: شناور تمام‌ ایرانی شهید ناظری پنجاه و پنج متر طول، چهارده متر عرض و پانزده متر ارتفاع دارد که با قابلیت حمل صد نیرو، شناوری بالگردبَر نیز محسوب می‌شود.

وی افزود: پایداری در دریای مواج و ماندگاری طولانی سبب می‌شود تا انواع سلاح‌ها از این شناور دقیق‌تر و با بُردی طولانی‌تر آتش شوند.

سردار زارعی دریانوردی طولانی را از دیگر ویژگی‌های شناور چندمنظوره شهید ناظری دانست و گفت: شناور «سار» هم دیگر شناور ایرانی بود که امروز در آب‌های ساحلی خلیج فارس در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شناور سار در موسسه شهید درویشی بندرعباس طراحی و ساخته شده است.

زارعی افزود: خط تولید شناورسار که با هدف امداد و نجات دریایی راه‌اندازی شده، در هرمزگان است. این شناور برای عملیات‌های امداد و نجات در خلیج فارس و دریای عمان کاربرد دارد.

۲۹۲۱۵

 

کد خبر 581072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =