فرهیختگان در گفتگویی با بهمن شریف‌زاده روحانی نزدیک به احمدی‌نژاد به بررسی درباره اتفاقات اخیر و مباحث مطرح شده پیرامون نهی رییس دولت سابق از کاندیداتوری پرداخته است.

بخش‌هایی از این گفتگو را بخوانید؛

اخبار اخیر مربوط به رد صلاحیت احمدی‌نژاد و نهی او از حضور در انتخابات را تایید می‌کنید؟
فکرم را مشغول این اخبار نقل‌شده نمی‌کنم. آنچه قابل توجه است باید از طریق دفتر ایشان مطرح شود. تا وقتی دفتر رسما در مورد این موضوع صحبت نکند اصلا صلاح نیست کسی به آن فکر کند. هرکس تکلیف خود را براساس حجت‌های روشن متوجه می‌شود تا وقتی حجت روشن و شفافی نباشد تکلیفی هم تشخیص داده نمی‌شود. نکته دوم در مورد این اخبار این است که احمدی‌نژاد اساسا عزم شرکت در انتخابات نداشته و ندارد.

اگر عزم انتخابات ندارد علت انتشار این اخبار که از کسانی همچون چهره‌های نزدیک به او مثل عباس امیری‌فر یا در یادداشت مهدی فضایلی بیان می‌شود، چیست؟
آنچه این اخبار نشانه رفته، مطالبه مردمی است. مردم از احمدی‌‌نژاد بارها خواسته‌اند که وارد عرصه انتخابات شود و او بارها گفته است که عزمی برای حضور ندارد. درنهایت این اخبار برای مردم تکلیف‌ساز نیست. مردم هم کماکان بر سر مطالبه خود هستند. اینها می‌خواهند مردم دیگر حضور احمدی‌نژاد را طلب نکنند.

تصمیم احمدی‌نژاد پس از مطالبات مردم برای حضور در عرصه انتخابات چیست؟
این نقل‌قول‌ها در ذهن احمدی‌نژاد اثری نمی‌گذارد. بحث سر این است که این حکایات و نقل قول‌ها یک توصیه به احمدی‌نژاد است یا توصیه‌ای غیرمستقیم به مردم؟ بارها تاکید شده است که درباره رهبر معظم انقلاب هیچ نقل قولی جز زمانی که از سوی دفتر ایشان منتشر شود قابل قبول نیست و اساسا نباید کلامی به ایشان منتسب شود. اصلا شایسته نیست به این اقوال اهمیت بدهید.

احمدی‌نژاد باز هم به سفرهای استانی خود ادامه خواهد داد؟
من سخنگوی احمدی‌نژاد نیستم که اخباری از آمد و شد ایشان بدهم، اما این را باید از دفتر ایشان بپرسید. ولی براساس شنیده‌ها سفرهای ایشان ادامه پیدا خواهد کرد.

به نظر شما نهی احمدی‌نژاد از حضور در انتخابات محتمل است؟
شایسته نیست در مورد این اقوال فکر کنید. از طرفی هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد، همان‌طور که در 37 سال گذشته رخ نداده است.

2929

کد خبر 581963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • بی نام IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
  41
  اگر این آدماحمدی نژاد دوباره ریاست جمهور بشه فاتحه همه چیز را باید برای همیشه خواند
 • بی نام A1 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
  15
  شما می خواید فتنه راه بندازید و به بهانه رد صلاحیت کشور را به اشوب بکشید
 • بی نام A1 ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
  23
  سخنگو نیستی که انقدر صریح حرف زدی
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
  38
  چطور شماها راحت از رهبری نقل قول میکردید الان که به ضررتونه نقل قول رو قبول ندارید
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
  33
  این احمدی نژادی ها بدجوری رکب خوردن
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
  15
  به نظر منم این خبر صحت نداره اصلاح طلبا راه انداختن
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
  17
  بارها تاکید شده است که درباره رهبر معظم انقلاب هیچ نقل قولی جز زمانی که از سوی دفتر ایشان منتشر شود قابل قبول نیست
 • مازیار A1 ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۲
  6
  نه ایران نه خاورمیانه نه آسیا نه اروپا و نه هیچ جای دنیا دیگه بهیچ وجه من الوجوه اصلا و ابدا و هرگز کشش آدمی مثل احمدی نژاد رو نداره احمدی نژاد و تیمش و صحبتهاش و تئوریهاش و دیالوگش و سیاستهاش و کشورداریش و گفتمانش و دیپلماسیش همه چیزش تمام شد تاریخ انقضاش سال خرداد 1392 به پایان رسید و برای همیشه به تاریخ پیوست