۰ نفر
۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵

دومین نمایشگاه از دوسالانه هنر معاصر با نام صلح روی کاغذ، در منطقه آزاد اروند برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از آبادان، دوسالانه هنر معاصر، فاز دومِ  دومین دوره  از نمایشگاه خود را با عنوانِ صلح روی کاغذ، در موزه هنرهای معاصر آبادان برگزار می کند.

این نمایشگاه که پیش تر در مردادماه سال جاری و در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران تهران برگزار شده بود، این بار  برای هنرمندان و علاقمندان هنرهای تجسمی جنوب کشور، در منطقه آزاد اروند برگزار می شود.

این نمایشگاه قرار است هم زمان با سال روز شکست حصر آبادان و پنجم مهرماه، در  موزه ی هنرهای معاصر آبادان افتتاح  و تا اول آذرماه ادامه خواهد داشت.

دوسالانه هنر معاصر، در دوره دوم خود، با تمرکز روی موضوع "صلح بر روی کاغذ" در اوایل بهار سال ٩۴،  برنامه ریزی  و راه اندازی شد و با دعوت از نگارخانه های خصوصی در تهران و تعدادی از شهرستان ها و چند گالری خارجی، کار خود را برای دوره ی دوم آغاز نمود.

در دومین دوره ی این دوسالانه که شامل دو قسمت دعوت از هنرمندان مدعو و انتخابِ کارهای پیشنهاد شده از طرف گالری ها و آثار هنرمندان مستقل توسط هیئت انتخاب است، تعداد تقریبی ۲۰۰ اثر برای نمایش برگزیده شدند.

شایان ذکر است تعداد گالری های همکار، بیش از پانزده موسسه و گالری می باشد و بیش از یکصد و چهل هنرمند داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

هنرمندان از کشورهای ایران، ایتالیا، آلمان، مکزیک، امریکا، انگلیس، مصر، فلسطین، بوسنی، کویت، فرانسه، بلژیک، ترکیه، هندوستان، تونس، سوییس، ویتنام، استرالیا، اوکراین در نمایشگاه صلح و کاغذ، شرکت خواهند کرد.

سازمان منطقه آزاد اروند، موزه هنرهای معاصر تهران، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان، شهرداری آبادان، موزه هنرهای معاصر آبادان و مرکز توسعه هنرهای تجسمی معاصر، از حمایت کنندگان این نمایشگاه می باشند.

46

 

کد خبر 582698

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =