وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زنان و کودکان به لحاظ تفاوت های بیولوژیکی و جامعه شناختی بیش از مردان در مواجهه با پدیده اعتیاد آسیب پذیرند که باید در برنامه ریزی ها به این مساله توجه کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی در دیدار با گروهی از فعالان بخش آسیب های اجتماعی، به اهمیت درمان و کنترل اعتیاد با اولویت کودکان اشاره و تاکید کرد: باید از اعتیاد کودکان جلوگیری شود تا بتوانیم از گسترش آسیب ها در آینده پیشگیری کنیم.

وی با بیان این که خطر اعتیاد در زنان به دلیل بارداری و به دنیا آوردن فرزند از مردان بیشتر است، گفت: زنان و کودکان به لحاظ تفاوت های بیولوژیکی و جامعه شناختی بیش از مردان در مواجهه با پدیده اعتیاد آسیب پذیرند که باید در برنامه ریزی ها به این مساله توجه کنیم.

نایب رئیس هیات مدیره جمعیت خیریه «تولد دوباره» نیز در این دیدار با بیان این که بسیاری از نهاد های دولتی کشور ظرایف حوزه آسیب های اجتماعی را نمی شناسند، گفت: دغدغه دهه چهارم انقلاب نه مسائل سیاسی و اقتصادی بلکه به طور یقین مسائل اجتماعی است و بنابراین با توجه به حساسیت های رهبر معظم انقلاب، برنامه ریزی درست و اصولی در این حوزه می تواند راهگشا باشد.

به گفته محمد جعفریان، برای کاهش روند آسیب های اجتماعی، علاجی جز همکاری و همراهی مردم و نهادهای غیردولتی نیست و فضیلت بخش دولتی این خواهد بود که بخش غیردولتی را در این راه یاری کند.

گفتنی است رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشتر اعلام کرد: حدود یک میلیون و 350 هزار نفر معتاد به مواد مخدر در کشور وجود دارد اما با توجه به آمار دیگر کشورها تعداد معتادان در ایران پایین تر از سرانه جهانی است.

وی اظهار داشت: مواد مخدر در دنیا بیش از 2500 تا سه هزار میلیارد دلار گردش مالی دارد و همان طور که سازمان ملل اعلام کرده، نیمی از درآمد 460 میلیار دلاری ناشی از جرایم سازمان یافته مربوط به تجارت مواد مخدر است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: گردش مالی مواد مخدر در ایران سه میلیارد دلار است که این رقم حدود 10 هزار میلیارد تومان در سال می شود.

 

22335

کد خبر 582725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =