تابناک نوشت:عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز از تصمیم‌گیری برای تغییر نام جامعه روحانیت مبارز در زمان حیات مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی، دبیرکل فقید این تشکل خبر داد و در خصوص عضویت 6 روحانی جدید در شورای مرکزی جامعه روحانیت تاکید کرد: این افراد جایگزین اعضای غایب این تشکل نظیر آیات هاشمی‌رفسنجانی، امامی کاشانی و حجج اسلام روحانی و ناطق‌نوری نشده‌اند.

حجت‌الاسلام جعفر شجونی درباره ترکیب جدید جامعه روحانیت و اینکه اضافه شدن 6 عضو جدید به این تشکل بر چه مبنایی انجام شده است، تصمیم‌گیری در خصوص اضافه شدن اعضای جدید به جامعه روحانیت مبارز را مربوط به دوران حیات و دبیرکلی آیت‌الله مهدوی کنی بر این تشکل دانست.

دلیل پذیرش اعضای جدید در "جامعه روحانیت"

وی ادامه داد: زمان حیات آیت‌الله مرحوم مهدوی کنی برنامه جامعه روحانیت مبارز این بود که با توجه به شهادت و مرحوم شدن برخی اعضای قدیمی جامعه روحانیت مبارز، برخی از افراد نزدیک به این تشکل را به عضویت بپذیریم که خروجی این تصمیم اضافه شدن 6 عضو جدیدی بود که اطلاع‌رسانی لازم در خصوص آنها انجام شد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت افزود: پس از انتخاب 6 عضو جدید جامعه روحانیت، در جلسه گذشته 3 نفر از آنها در جلسه شورای مرکزی شرکت کردند و در جلسه امروز (سه‌شنبه) هم 3 عضو دیگر به احتمال بسیار فراوان حضور خواهند یافت.

هاشمی، امامی کاشانی، روحانی و ناطق همچنان عضو جامعه روحانیت هستند

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود اعضای جدید جایگزین برخی چهره‌های قدیمی و شناخته‌شده جامعه روحانیت نظیر آیات هاشمی رفسنجانی، امامی کاشانی و حجج اسلام روحانی و ناطق نوری شده‌اند، گفت: این موضوع صحت ندارد و 6 عضو جدید همان‌طور که گفتم بر مبنای تصمیمی که زمان آیت‌الله مهدوی کنی گرفته شد، به جامعه روحانیت اضافه شدند.

شجونی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان دعوت‌نامه برای اعضایی که شرکت نمی‌کنند ارسال می‌شود و صحبتی در خصوص جایگزینی شده است یا خیر؟ ادامه داد: هیچ‌کس از ترکیب جامعه روحانیت کنار گذاشته نشده، بلکه اعضایی که شرکت نمی‌کنند، خود تصمیم به عدم‌حضور گرفته‌اند. بنده نمی‌دانم دعوت‌نامه ارسال می شود یا نه. این را باید از دبیر اجرایی جامعه روحانیت بپرسید.

لفظ "مبارز" از نام جامعه روحانیت حذف می‌شود

وی در مورد اینکه آیا تصمیم دیگری در زمان حیات آیت‌الله مهدوی کنی برای جامعه روحانیت گرفته شده که به آن هنوز عمل نشده باشد، تصریح کرد: یک تصمیم دیگری که دبیرکل فقید جامعه روحانیت مبارز بر آن تاکید می کرد این بود که لفظ "مبارز" از عنوان جامعه روحانیت مبارز حذف شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز درباره دلایل و چرایی حذف لفظ "مبارز" از عنوان تشکل جامعه روحانیت مبارز نیز توضیح داد: دلیل این امر، این بود که اکنون دوران مبارزه‌ای که روحانیت مبارز با رژیم ستم‌شاهی داشت گذشته و الان در مسیر خدمت و خدمت‌رسانی هستیم؛ لذا تصمیم بر این بود که عنوان "جامعه روحانیت" به تنهایی باقی بماند. ضمن اینکه اگر عضو جدیدی هم به این تشکل اضافه بشود، قطعا جزو مبارزان نخواهد بود.

روحانیت و حوزه، انقلاب را رها نمی کنند

وی در پاسخ به این که برخی اعضای جامعتین اخیرا طی اظهارنظرهایی از کمرنگ شدن نقش جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در وحدت اصولگرایان و انتخابات آتی سخن گفته‌اند، عنوان کرد: این سخن درستی نیست. انقلاب فرزند روحانیت و حوزه علمیه است و ما نمی‌توانیم انقلاب را رها کنیم.

برنامه جامعتین برای انتخابات آینده اعلام می‌شود

شجونی اضافه کرد: جامعتین در همه حال نقش ریش‌سفیدی خود را در عرصه‌های مختلف انقلاب به‌ویژه در این انتخابات بین اصولگرایان ایفا خواهند کرد و برای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری و شوراها هم برنامه‌هایی در نظر است که به‌زودی اعلام می‌شود.

وی در خصوص سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب درباره توصیه به احمدی‌نژاد برای عدم‌کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری نیز ابراز عقیده کرد: اینطور نیست که شما می‌گویید. آقا کار شورای نگهبان را نکرده‌اند که به احمدی‌نژاد بگویند نیاید.

این فعال سیاسی اصولگرا در توضیح سخنان خود گفت: در حقیقت ایشان گفته‌اند که تشکیل 2 دولت درست نیست. اتفاقات فعلی این‌گونه است که انگار 2 جریان در مملکت درست شده. اینکه 2 نفر به سفر استانی بروند و شرایط به‌گونه‌ای باشد که انگار جنگ و جدل موضوعاتی بود که آقا خواستند انجام نشود.

منظور آقا این بود که احمدی‌نژاد در موعد قانونی اقدام کند!

وی در پاسخ به این سئوال که اما رهبر انقلاب صراحتا اعلام کردند که توصیه کرده‌اند و به مصلحت نیست که آقای احمدی‌نژاد در انتخابات شرکت کنند، (اگرچه به صراحت اسم نیاوردند و مساله انتخابات را مستقیم مورد اشاره قرار ندادند، اما همه می‌دانند منظور چیست) خاطرنشان کرد: منظور این بود که در شرایط فعلی کارهایی که اشاره کردم، انجام نشود. منظور آقا این بود که اگر احمدی‌نژاد می‌خواهد کاندیدا بشود، در موعد قانونی ثبت‌نام و فعالیت کند وگرنه منظور ایشان عدم‌شرکت در انتخابات نبوده است!

۲۹۲۱۵

کد خبر 583797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
  12 2
  یکی این یکی رو از برق در بیاره
 • م ر IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
  10 2
  با این صراحت اعلام شده هنوز هم متوجه نشدی؟