هیات‌های مذهبی حق تبلیغ انتخاباتی ندارند

امام جمعه پلدختر گفت:با توجه به نزدیکی انتخابات ،هیات های مذهبی حق تبلیغ و انجام هرگونه سخنرانی و تبلیغات انتخاباتی را ندارند

اسمااسماعیل پور: حجت الاسلام والمسلمین محمد سوری در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان پلدختراظهار داشت : هیات های مذهبی باید کانون وحدت آفرینی و ایجاد همدلی و همزبانی بین مسلمانان باشند و از افراط و تفریط خودداری کنند .
به گزارش خبرانلاین لرستان ،وی افزود: هیات های مذهبی عزاداری حسینی (ع) را با متینگ های سیاسی اشتباه نگیرند و کسی را به عنوان سخنران انتخاب کنند که ورشکسته سیاسی نباشد .
امام جمعه پلدختر با بیان این که هیات های مذهبی روحانی محور باشند بیان کرد: روحانیون و افراد صاحب نظر در مراسم های عزاداری سخنرانی کنند که حضور آنها آسیب های هیات های مذهبی را کم می کند .
وی عنوان کرد: امام حسین (ع) همه چیز خود را در راه دین گذاشت و ما باید خود را دراین مسیرالهی قرار دهیم و از مجالس حسینی (ع) باید بهره کافی برد و به مداحی و سینه زنی صرف اکتفا نکنیم .
سوری گفت : سوگواری امام حسین (ع) و حضور در هیات های مذهبی محلی برای خودسازی است که می تواند بستر مناسب برای گسترش فرهنگ عاشورایی در جامعه را فراهم کند .
وی با بیان این که هبات های مذهبی از تحریف فرهنگ عاشورایی جلوگیری کنند تصریح کرد: اخلاص و خداجویی و گسترش ارزش های دینی مولفه های مهمی هستند که برگزارکنندگان مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید به آنها توجه کنند.
وی خاطر نشان کرد: چنانچه خدای ناکرده این مراسم ها به خاطر اهداف و منافع شخصی یا گروهی و مولفه های دیگری مانند ریا و خودنمایی و تکبر آمیخته شود نه تنها از هدف امام حسین (ع) دور است بلکه موجب خدشه دار شدن چهره دین شده و مخاطب نمی تواند آن را بپذیرد .
سوری اظهار داشت :هیات های مذهبی در مراسم عزاداری امام حسین (ع) از سخنرانان خوشنام در بصیرت افزایی استفاده کنند و از تحریم دین ، ورود بدعت و عادت های ناپسند جلوگیری به عمل آورند .
امام جمعه پلدختر با بیان این که مجالس سوگواری امام حسین (ع) احیای امر الهی است،گفت: : مسوولان هیات های مذهبی هوشیار باشند که دشمن با ورود سبک های غربی در مداحی و به کار بردن آلات موسیقی موجب انحراف هیات ها نشود تا از این طریق به اهداف خود برسد .
سوری با بیان این که هیات های مذهبی عزاداری امام حسین (ع) را با شور و شعور همراه کنند، اظهار داشت : فلسفه عزاداری امام حسین (ع) معرفت افزایی دینی از طریق شناخت اهل بیت (ع) و هدف آنها و بصیرت افزایی است و ماه محرم بهترین فرصت برای ترویج فضایل اخلاقی و انسانی است.
وی بر اقامه نماز ظهر عاشورا توسط دسته های عزاداری تاکید کرد و افزود: فراگیر کردن برگزاری نمازجماعت ظهر عاشورا ضرورت دارد و باید به یک فرهنگ حاکم تبدیل شود .
امام جمعه پلدختر بیان کرد : هیات های مذهبی باید وحدت داشته و از قوم گرایی و طایفه بازی پرهیز کنند باید همه آنها برای برگزاری نماز ظهر عاشورا در یک مکان تجمع و نسبت به آن اهتمام ورزند

46

کد خبر 584174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =