عصر ایران نوشت: اگر احمدی‌نژاد واقعاً به توصیه رهبر انقلاب پایبند بوده‌است، چرا تنها ۲ هفته بعد از آن دیدار، سفرهای استانی‌اش را که همه می‌دانند انتخاباتی است، ادامه می‌دهد و با آن تبلیغات پرحجم، به گرگان می‌رود؟

روز نهم شهریور 1395، جلسه مهمی در بیت رهبری برگزار می شود. در آن جلسه، محمود احمدی نژاد گزارشی از سفرهای استانی اش که با عنوان "تبیین انقلاب" انجام می شود را به رهبر انقلاب می دهد ؛ "تبیین انقلاب" نامی است که احمدی نژاد برای سفرهای تبلیغاتی اش نهاده است!

پس از ارائه این گزارش، رهبر انقلاب او را از ادامه فعالیت های انتخاباتی منع و تصریح می کنند که کاندیداتوری اش نه به صلاح خودش هست و نه به صلاح کشور.

احمدی نژاد، اما چه می کند؟ او دو هفته بعد از این ماجرا، سفرهای استانی اش را از سر می گیرد و این بار در روز 25 شهریور، با تبلیغات و هیاهوی فراوان به گرگان می رود و همانند سفرهای قبلی، به تبلیغات می پردازد.

سه روز بعد از این سفر، یک خبرگزاری، خبر می دهد که رهبر انقلاب، احمدی نژاد را از کاندیداتوری منع کرده است. با این حال، یاران احمدی نژاد که قطعاً در جریان این جلسه هستند، موضوع را انکار می کنند تا این که رهبر انقلاب در نهایت، "از پشت بلندگو" موضوع را رسماً بیان می دارند.

حال سؤال از احمدی نژاد مدعی ولایتمداری این است که اگر واقعاً به توصیه رهبر معظم انقلاب پایبند بوده، چرا تنها 2 هفته بعد از آن دیدار، سفرهای استانی اش را که همه می دانند انتخاباتی است، ادامه می دهد و با آن تبلیغات پرحجم، به گرگان می رود؟

آیا باید احمدی نژاد شرایط را به گونه ای رقم بزند و بی اعتنایی کند که  رهبر معظم انقلاب به این نتیجه برسند که باید آنچه محترمانه و محرمانه به احمدی نژاد بیان داشته اند را از پشت بلندگو نیز تکرار کنند؟

این ماجرا، یادآور جریان دستور رهبر معظم انقلاب به احمدی نژاد در ابتدای دولت دوم اوست که طی آن، معاونت اولی مشایی را به صلاح ندانستند.

نامه رهبری به احمدی نژاد در 27 تیر 1388 نوشته شده و به دست او رسیده بود اما احمدی نژاد از اجرای آن خودداری کرد تا آن که حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی، نامه را افشا کرد و تازه بعد از علنی شدن موضوع بود که احمدی نژاد در نامه ای به رهبر انقلاب در 2 مرداد همان سال، خبر از "کناره گیری" مشایی داد. 

گو این که در قاموس سیاسی احمدی نژاد، ایجاد هزینه برای نظام، رهبری و مردم جایگاه ویژه ای دارد!

هواداران احمدی نژاد، آیا هنوز هم او را، همانگونه که خودش ادعا می کند، ولایتمدار می دانند؟!

29219

کد خبر 584209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • قدیری A1 ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
  19 4
  احمدی نزاد بیش از 4 سال است ادعای ولایتمداری نکرده است. در همین نامه اخیر هم خودرا سرباز انقلاب و خادم ملت می نامد و نه سرباز ولایت.
 • بی نام A1 ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
  22 8
  احمدی نژاد کی قانون مدار بوده و کی به حرف بزرگان گوش کرده اگر این طور بود خیلی از مسایل مثل خانه نشینی 11 روزه اتفاق نمی افتاد یا نمی گفت که خط قرمز من برخورد قضایی با اطرافیانم به خاطر فساد مالی است
 • بی نام IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
  23 6
  به کیهان جان بگویید....
 • alireza IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
  12 30
  سلام.هیچکس به اندازه دکتراحمدی نژاد ولایتمدار نیست..ایشون به سفر استانیشون ادامه دادن تا ثابت کنن که سفرهای قبلی صرفا جهت انتخابات نبوده فکرنمیکنم این درکش خیلی سخت باشه بجز برای کسانی که دشمن انقلاب ونظام هستن.درود خدا بردکتراحمدی نژاد عزیز وبزرگ.
  • بی نام A1 ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
   10 6
   کاملا مشخص ایشون چقدر عزیز و بزرگند.
  • بی نام IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
   9 4
   کاملا از ادبیات نامه اش ولایتمداری میباره.کلا توهم زدی
 • بی نام A1 ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
  21 15
  اونایی که در حمایت از این بابا بصیرت بصیرت میکردن ،حالا کجان چرا نمیگن اشتباه کردن و مردم درست میگفتن،