خودروهای مجهز به اتصالات نسل ۵ با تأسیس انجمن خودروهای ۵جی

سه خودروساز برتر جهان و 5 اپراتور بزرگ مخابراتی با ایجاد انجمن 5G می‌خواهند خودروهای نسل آینده را مجهز به اتصالات نسل پنجم و اینترنت اشیاء کنند.

به گزارش خبرآنلاین، انجمن موسوم به 5G Automotive Association باهدف اتصال شبکه‌ای خودروها و مجموعه حمل‌ونقل توسط آئودی، بی ام و (بی ام دبلیو)، دایملر، اریکسون، هوآوی، اینتل و نوکیا تأسیس شد تا به عرضه محصولاتی دست بزنند که ضمن اتصال همیشگی و پایدار، امنیت را برای حمل‌ونقل دیجیتال در یک شهر هوشمند به ارمغان بیاورد.

نسل پنجم تلفن همراه یا 5G با پشتیبانی از حجم وسیعی از دیتا با تأخیر زمانی بسیار پایین و در دسترس و فراهم بودن دائمی می‌تواند ارتباطات امنی را در برگیرد و با پروتکل تعریف‌شده «ارتباطات خودرو به هر چیزی» / C-V2X امکان رانندگی بدون دغدغه و مشکل را به ارمغان بیاورد.

این امر، فرصت جدید برای یکپارچه‌سازی سیاست‌های خودروسازان و اپراتورهای مخابراتی را در سطح جهانی ایجاد می‌کند و باعث توسعه پلتفرم یونیورسال و عالم‌گیر در این زمینه می‌شود.

فناوری ناشی از C-V2X ارتباطات بی‌سیم با سرعت‌بالا را با تأییدیه امن و توزیع دیتا در محیط کلود فراهم می‌سازد و کریستوف گروته پرزیدنت بی ام و ضمن تأکید روی این نکته می‌گوید شبکه 5G می‌تواند در امر توسعه خودروهای خودران کمک بزرگی باشد.

 

5656

کد خبر 584248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =