۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی شبکه راه‌های کشور

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: براساس برنامه ششم توسعه 100 میلیارد تومان اعتبار به تقویت شبکه راه‌های کشور اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ عبدالهاشم حسن‌نیا، که در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: استان همدان نقش مهمی در شبکه راهداری کشور دارد و از اختصاص اعتبار پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه به میزان 100 میلیارد تومان بی‌نصیب نخواهد بود.

وی تصریح کرد: بر این اساس یک فقره چک سفید امضاء در اختیار استان همدان قرار داده می‌شود تا در مسیر حل مشکلات و اجرای طرح‌های آسفالت راه‌های جاده‌ای استان هزینه شود.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور یادآور شد: برای اجرای طرح‌های بهسازی و بازسازی راه‌های کشور حدود 9 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی در اختیار سازمان راهداری قرار گرفته است که بر این اساس می‌توان 10 تا 15 درصد از راه‌ها را بازسازی کرد.


محمد رودباری، مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان نیز گفت: مهمترین راه‌ها و جاده‌های غرب کشور از جاده‌ها و راه‌های استان همدان می‌گذرد.

وی با بیان اینکه 100 درصد حمل و نقل مسافر در همدان از طریق جاده‌ها انجام می‌گیرد، تصریح کرد: وضعیت راه‌های استان همدان در مقایسه با راه‌های کشور در دیگر استان‌ها مناسب‌تر است.

وی اظهار داشت: طول راه‌های استان همدان 5000 کیلومتر است که 34 درصد از آن شامل آزادراه است.

مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان تأکید کرد: توسعه راه صرفا نمی‌تواند تأثیرگذار اصلی ایمنی در جاده‌ها باشد با این حال اگر راه‌های دو خطه به چهار خطه تبدیل شود بخشی از مشکلات مرتفع می‌شود.

وی مشکلات راه‌های برون شهری را واژگونی اعلام کرد و افزود: جایگاه راهداری در افزایش ایمنی راه‌ها بسیار مؤثر است و امیدواریم با تلاش همکاران فعال در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بتوانیم این ضریب امنیت را در راه‌های جاده‌ای استان افزایش دهیم.

46

کد خبر 584507

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =