۰ نفر
۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۹
صنعت روی ریل تولید در زنجان

در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که با حضور مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، مدیران بانک ها و مدیران واحدهای تولیدی برگزار گردید واحدهایی که تحت جانشینی بانک ها بوده و یا در شرف جانشینی قرار دارند به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرآنلاین؛ در این جلسه کمال الدین پیر موذن مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تاکید بر اینکه باید کلیه واحدهای تحت جانشینی و تملک بانک فعال گردند اظهار داشت : با تشکیل جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها باید کلیه واحدهای تحت جانشینی و تملک بانک فعال و همه واحدهای تعطیل به چرخه تولید برگردند.

وی تصریح کرد: در سطح کشور تاکنون بالغ بر 1243 واحد تحت جانشینی بانک ها و 249 واحد در شرف جانشینی قرار دارند.

پیر موذن با بیان اینکه خوشبختانه این آمار در استان زنجان محدود می باشد افزود : هم اکنون در استان زنجان 15 واحد تحت جانشینی و 15 واحد در شرف جانشینی بانک ها وجود دارد.

وی یادآور شد : در راستای فعال سازی این واحد ها طی هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی مقرر گردیده است واحدها 3 درصد از بدهی خود را به بانک پرداخت نموده و پس از 6 ماه فرصت تنفس و احیای مجدد واحد در 54 قسط نسبت به پرداخت اقساط معوق خود اقدام نمایند.

مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران عنوان کرد : در صورتی که امکان احیای واحد تولیدی وجود نداشته و طرح تولیدی از توجیه اقتصادی لازم برخوردار نباشد ، بانک می تواند واحد را به سرمایه گذار جدید واگذار نماید.

وی یادآور شد: سرمایه گذاران جدید می توانند با پرداخت 6 درصد از بدهی معوق واحد به بانک پس از 6 ماه تنفس و راه اندازی واحد در 54 قسط نسبت به پرداخت بدهی واحد اقدام نمایند.

پیر موذن خاطر نشان ساخت : در صورت فعال کردن واحدهای تولیدی تسهیلات سرمایه در گردش نیز به واحدها پرداخت می گردد.

در ادامه این جلسه مدیران واحدهای تولیدی مسائل و مشکلات واحدها را مطرح نموده و پس از ارائه گزارشات از سوی بانک های مربوطه ، تصمیمات لازم در جهت رفع موانع و فعال سازی واحدها اتخاذ و مصوبات لازم در خصوص هر یک از واحدها تصویب و لازم الاجرا گردید.

46

کد خبر 585148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =