وزیر امور خارجه کشورمان گفت: کسی برای ایران شرط و شروطی تعیین نمی کند و ایران یک کشور مستقل است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، محمدجواد ظریف شامگاه شنبه در حاشیه رونمایی از کتاب 'ابعاد ظریف مذاکرات' در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که وزیر اقتصاد آلمان که قرار است به ایران سفر کند شروطی تعیین کرده است، افزود: سیاست های ما مشخص است و کشورهای مختلف با علم به سیاست های ایران که سازنده است به این کشور سفر می کنند.
وی تاکید کرد: کشور ما کشور اصلی مبارزه با تروریسم در منطقه است؛ کشوری که در برابر فشارهای ناروا 37 سال ایستادگی کرده است و در عین حال، کشور صلح طلب است.
ظریف همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص نامه ای که به خانم موگرینی نوشته است گفت: نامه در مورد نحوه اجرای برجام و انتقاداتی بود که ما همواره به اجرای برجام داشتیم و نیاز بود که مطالبی را مکتوب بدهیم و درخواست کنیم جلسه رسمی وزرا تشکیل شود.
وی تاکید کرد: این نامه حدود یک ماه و نیم قبل نوشته شد و در آن درخواست جلسه شد که آن هم تشکیل شد.

 هیچ کشوری نمی تواند برای روابط با ایران شرط تعیین کند

رییس دستگاه دیپلماسی با رد شرط اعلامی وزیر اقتصاد آلمان برای روابط با ایران تاکید کرد: هیچ کشوری نمی تواند برای ایران شرط و شروط تعیین کند.

محمد جواد ظریف در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب ابعاد ظریف مذاکرات، گفت: ‌ایران کشوری مستقل و دارای سیاست های مشخص است و کشورهای مختلف به  سیاستهای جمهوری اسلامی ایران که سیاستهایی سازنده است علم دارند.

وی افزود: کشور ما ، کشور اصلی مبارزه با تروریسم در منطقه  است و از 37 سال پیش تاکنون دربرابر فشارهای ناروا ایستادگی کرده است.

وزیر امور خارجه تاکید کرد:‌ کشورمان در عین صلح طلبی در برابر داعش و تروریسم ایستادگی کرده است و براین اساس داشتن ارتباط با جمهوری اسلامی ایران باید برای همه افتخار باشد.

«زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان که روز یکشنبه آینده بنا دارد به تهران بیاید، گفته است که عادی سازی روابط با تهران به شرط به رسمیت شناخته شدن حق موجودیت اسرائیل است.

امریکایی ها باید تبلیغات ضدایرانی را متوقف و عملکرد گذشته را جبران کنند


رئیس دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: امریکایی ها باید تبلیغات ضدایرانی خود را متوقف و عملکرد منفی گذشته خود را  در قبال ما جبران کنند.

در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب ابعاد ظریف مذاکرات گفت:‌ دولت امریکا در اجرای تعهداتش نخواسته است به ویژه در زمان انتخابات هزینه سیاسی داخلی بپردازد.

وی افزود: متاسفانه  این دولت  به اندازه ای که ضرورت داشته که برای تشویق شرکت ها و بانک ها به همکاری با ما حضور داشته باشد؛ نداشته است.

ظریف گفت:  البته ما درخواستی از امریکایی ها برای اینکه به منظور تشویق بانک ها حضور داشته باشند نداریم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: امریکا دنیا را با تبلیغات علیه کشورمان در سال های تحریم بمباران کرد و از همکاری با ما ترساند که البته اینها مربوط به گذشته است.

وی تاکید کرد:  لازم است که آنان نه فقط این کارها را متوقف که باید آن را نیز جبران کنند و این تاکیدی است که همواره به امریکا داشته ایم.

ظریف گفت: سیاست های جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مقاومت و ایستادگی ، اما با زبان  منطق و جدیت است که باید در این باره بیشتر تلاش و پیشرفت کنیم تا حقوق ملت استیفا شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی درباره مذاکرات با کانادا اظهار داشت:‌ گفتگوهای خوبی با وزیر امور خارجه این کشور داشتیم؛ جمهوری اسلامی ایران خواسته هایی دارد که باید درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

49310

کد خبر 585449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =