رئیس مرکز بهداشت رزن: بیشتر مبتلایان به ایدز را معتادین تشکیل می‌دهند

مدیر مرکز بهداشت و درمان شهرستان رزن با اعلام اینکه در سال‎های اخیر الگوی انتقال ایدز به روابط جنسی تغییر پیدا کرده است، گفت: این در حالی است که پیش از این تزریق مواد مخدر و اعتیاد به عنوان مهمترین عامل انتقال ایدز به شمار می‎رفت.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از رزن همدان ؛ یوسف تراکمه، مدیر مرکز بهداشت و درمان رزن که در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق و ارائه آماری در ارتباط با تعداد افراد آلوده به ویروس HIV در سطح شهرستان رزن، خاطرنشان کرد: بیشتر مبتلایان به ایدز را معتادین تشکیل می‌دهند.


فتحعلی حسینی، فرماندار رزن نیز با بیان اینکه مدیریت و کنترل آسیب‎های اجتماعی از مهمترین برنامه‎های کشور است افزود: این مهم همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

وی نقش رسانه‎ها را در کاهش آسیب‎های اجتماعی بی‌بدیل خواند و تصریح کرد: امروزه با توجه به گرایش جوانان به استقلال‏‎طلبی از کانون خانواده، رسانه‌ها به عنوان پرنفوذترین پدیده فرهنگی می‌توانند از طریق اقناع و تاثیر بر نگرش‌ها به انتقال مفاهیم و آموزش هنجارها بپردازند

حسینی، تصریح کرد: هر چه بیشتر مسائل اجتماعی در رسانه‎ها مورد توجه قرار گرفته و نگاه موشکافانه‎تر و دقیق‌تری به موضوعات مرتبط وجود داشته باشد موجب آگاهسازی مردم و کاهش آسیب‎های اجتماعی می‎شود.

حجت الاسلام حسن طاهری، امام جمعه رزن نیز در ادامه این مراسم با اشاره به فرارسیدن ماه محرم بدعت در عزاداری‎ها را رویکرد دشمنان در راستای براندازی اسلام عنوان کرد و خواستار توجه به این ترفند استکبار شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جلسات متعددی برای مقابله با طلاق برگزار شده است یادآور شد: با حرف زدن به جایی نمی‌رسیم و باید به مطالب عنوان شده در جلسات جامه عمل بپوشانیم.

وی بیکاری و ترویج بی‌بند و باری از طریق فضای مجازی را از دلایل افزایش طلاق برشمرد و ادامه داد: امروزه فضای مجازی شرایطی به وجود آورده که زمینه فساد و بی‌بند و باری رو به فزونی است.

46

کد خبر 585522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =