دکتر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک روز دوشنبه 12 مهرماه با راجح الموسوی سفیر کشور عراق در تهران دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، همکاری های بین المللی و منطقه ای و آخرین تحولات به بحث و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین دكتر ولايتي در اين ديدار با اشاره به سوابق تاریخی و دلایل متنوع ارتباط و اتصال عمیق دو ملت ايران و عراق گفت: دين، تاريخ و فرهنگ مشترك از جمله دلایل ارتباطات عمیق دو کشور است که موجب تبادل و برقرای ارتباطات مستحکم گردیده و دشمن مي خواهد اين ارتباطات مهم و قوي را با سست كردن اعتقادات مردم تضعيف كند و جنگ امروز دشمنان و توطیه گران، عقیدتی و فرهنگي است.
دکتر ولایتی تصریح کرد:مردم ايران و عراق محبين و پيروان اهل بيت (ع) هستند و با وجود چنين اشتراكات قوي در ميان دو ملت، بی تردید پیروز خواهند بود و در مبارزه با دشمنان به موفقیت دست خواهند یافت.
سفير عراق در ایران هم با ابراز خرسندي از ديدار با دكتر ولايتي، روابط كنوني دو كشور را يك فرصت تاريخي دانست و با اشاره به جايگاه مرجعيت در دو كشور که بسيار ارزشمند ، حائز اهميت و تاثیر گذار است گفت: راز اقتدار ملت ما تمسك به اسلام و تبعيت از مرجعيت است.
وي با اشاره به ديدارش با نماينده سازمان ملل اظهار داشت: من در اين ديدار به او گفتم كه سازمان ملل يك تشكر به ايران مديون است، چون اگر ايران و ايستادگي آنان در برابر داعش نبود، نه تنها عراق، بلكه كل منطقه از دست رفته بود.

4949

کد خبر 586347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =