تصویر ترامپ روی جلد کتاب سخنرانی‌های هیتلر

کتاب مجموعه سخنرانی‌های آدولف هیتلر پیشوای آلمان نازی با تصویری از دونالد ترامپ بر جلد کتاب به بازار آمد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا در این تصویر در حال ادای سلام معروف حزب نازی است. انتشارات ایشی بین‌الملل این تصویر را برای جلد پشتی مجموعه سخنرانی‌های هیتلر با عنوان «نظم نوین من» برگزیده است.

در آغاز کتاب دلیل استفاده از تصویر ترامپ روی جلد «شباهت بسیار سخنان او با سخنان آدولف هیتلر» ذکر شده است.

انتشارات ایشی در هر دو جلد این کتاب آورده است: «آن‌ها هیچ‌گاه به اشتباهات خود اعتراف نمی‌کنند و به هر انتقادی با توهین و برچسب‌زدن پاسخ می‌دهند. آن‌ها از زبانی سطح پایین و جملاتی ساده استفاده می‌کنند که حتی افرادی بی‌سواد نیز قادر به درک آن هستند.»

روکش جلد کتاب متنی با این مضمون دارد: «با ظهور دونالد ترامپ به عنوان نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا توجه رسانه‌ها به «نظم نوین من» جلب شده است، زیرا ایوانا ترامپ نخستین همسر دونالد ترامپ گفته بود که او مجموعه سخنرانی‌های هیتلر را می‌خواند و «نظم نوین من» را در کشوی کمدی در اتاق خوابش دارد.»

ترامپ سال 1990 در گفت‌وگویی با ماری برنر از نشریه ونیتی‌فیر گفته بود که از مارتی دیویس گوینده اخبار رادیو کتاب «نبرد من» را هدیه گرفته، اما دیویس پس از آن در مصاحبه با برنر گفته بود کتابی که به ترامپ هدیه داده «نظم نوین من» بود.  

عکسی که انتشارات ایشی بر جلد کتاب «نظم نوین من» استفاده کرده، 10 دسامبر سال گذشته پس از اظهارات جنجالی ترامپ درباره ممنوع کردن ورود مسلمانان به آمریکا در صفحه اول روزنامه فیلادلفیا‌نیوز چاپ شده بود.

منبع: گاردین / 3 اکتبر

58241

کد خبر 586475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
    1 2
    واقعا فکر می کنید یک آدمی که اصلا در سیاست نبوده این همه سخنرانی و قدرت جذب را از کجا آورده است ؟ به غیر از اینکه از روی دست سیاستمداران دیگر کپی کرده باشد ؟ ترامپ اگر در تجارت خوب کارکرده باشد که در آن هم جای شک جدی هست چون اظهارنامه مالیاتی اش را رو نمی کند ، در زمینه سیاست هیچ تجربه ای ندارد . فقط حرف می زند . کسانی هم که طرفدار او هستند افراد عامی هستند و سطح بالا نیستند . هیتلر هم با همین چیزها شروع کرد و موفق شد . اما حالا دیگر 80 سال پیش نیست .