وزیر بازرگانی از انتخاب مباشران خرید کالاهای اساسی برای اجرای طرح ذخیره سازی ویژه هدفمند سازی یارانه ها خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهدی غضنفری گفت وزارت بازرگانی طبق مصوبه دولت کار ذخیره سازی کالاهای اساسی از قبیل روغن ، برنج ، گوشت و حبوبات را آغاز کرده است و مباشران این طرح در حال دریافت تسهیلات بانکی هستند.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از این کالاها از تولیدکنندگان داخلی خریداری و در صورت لزوم ، بخشی هم با واردات تامین می شود افزود طرح ذخیره سازی با هدف اطمینان خاطر مردم برای کنترل قیمتهای ناشی از افزایش تقاضا پس از هدفمند سازی یارانه ها اجرا می شود .

وزیر بازرگانی موضوع شوک قیمت در بازار هنگام اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها را رد کرد و گفت تدبیر وزارت بازرگانی در کنترل عرضه و تقاضا و قیمت گذاری کالا و همچنین اطلاع رسانی مداوم برای حصول اطمینان مردم از موجود بودن کالاهای اساسی ، بازار کشور را از شوک قیمت در زمان اجرای طرح دور می‌کند.

غضنفری در پاسخ به سئوالی در خصوص سرنوشت کالا برگها پس از اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها گفت : در اجرای این طرح ، یارانه ها بصورت نقدی به مردم پرداخت می شود و هر گونه تصمیم درباره شکلهای دیگر پرداخت یارانه ها به مصوبه کار گروه تحول هیات دولت و شخص رئیس جمهور بستگی دارد ولی تا قبل از مصوبه این کارگروه کالا برگها همچنان اعتبار دارد.

 

 

کد خبر 58681

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =