ایران نوشت: یک ماه قبل مرد جوانی با مراجعه به پلیس تهران از ناپدید شدن خواهر 15 ساله‌اش خبر داد.

او گفت: صبح دیروز خواهرم برای دیدن دوستش از خانه خارج شد. قرار بود ظهر به‌خانه برگردد، اما وقتی تا غروب خبری از او نشد با تلفن همراهش تماس گرفتم که خاموش بود. به‌ خانه دوستش تلفن زدم اما شنیدیم خواهرم «ملیکا» آن روز به آنجا نرفته است.
به‌دنبال این شکایت ردیابی‌های پلیس در این باره آغاز شد. در ادامه بررسی‌ها برادر ملیکا بار دیگر به پلیس مراجعه کرد و گفت: مرد ناشناسی از طریق تلفن همراه خواهرش با او تماس گرفته و برای آزادی خواهرش 200 میلیون تومان پول خواسته‌است.
بدین‌ترتیب کارآگاهان با ارائه آموزش‌های لازم به برادر ملیکا از او خواستند با مرد ناشناس قرار بگذارد و از او بخواهد برای دریافت پول به محل قرار بیاید.سرانجام برادر دختر ناپدید شده با آدم‌ربایان قرار گذاشت و زمانی که آنها به محل قرار آمدند مأموران موفق به دستگیری دو آدم‌ربای افغان و آزادی ملیکا شدند.

«ملیکا» پس از آزادی گفت: مدتی قبل در تلگرام با پسر جوانی آشنا شدم و او از من خواست تا حضوری با هم دیدار داشته باشیم. دفعه اول که به دیدن «حفیظ» رفتم موضوع مشکوکی ندیدم، اما بار دوم او به این بهانه که می‌خواهد مرا به خانواده‌اش معرفی کند به‌خانه دعوت کرد. من که فریب حرف‌هایش را خورده بوده به محض ورود به خانه حفیظ متوجه نقشه شیطانی‌اش شدم. در خانه حفیظ از خانواده‌اش خبری نبود اما چند مرد جوان به استقبالم آمدند. از آن به بعد من اسیر «حفیظ» شدم و او با خانواده‌ام تماس گرفت و از آنها خواست 200 میلیون تومان برای آزادی‌ام بپردازند.البته حفیظ و دوستانش در حدود یک ماه اسارت، مرا از خانه‌ای به‌خانه دیگر می‌بردند. به‌غیر از من و دوستان حفیظ، چندین دختر و زن جوان هم آنجا بودند که مانند من فریب پسران شرور را خورده و راهی برای فرار نداشتند. البته در مدتی که من آنجا بودم چندین زن و دختر از آنجا برده شدند. من از زبان نگهبانانمان می‌شنیدم که آنها را در برابر دریافت پول از خانواده‌هایشان آزاد کرده‌اند.

درحالی که دختر نوجوان چنین ادعایی را مطرح کرد، دو متهم دستگیر شده در تحقیقات اظهارات متفاوتی مطرح کردند. آنها گفتند: «ملیکا» را یکی از دوستانشان به‌نام حفیظ ربوده‌است. آنها همچنین مدعی شدند در این مدت فقط نگهبانی از ملیکا را برعهده داشته‌اند.

در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد حفیظ به اتهام مشارکت در یک نزاع منجر به قتل در یکی از استان‌های کشور بازداشت شده‌است. از سوی دیگر پنج مرد افغان دیگر نیز در این رابطه بازداشت شده و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

23302

کد خبر 588706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • داود A1 ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  20 2
  نصف جنایت ها پای یک افغانی در میانه بعد میگن نژاد پرست نباشید. یه عده هم میگن چرا بشون گیر میدید ما خودمونم جانی داریم بله داریم ولی ما 70 ملیونیم اونا یک میلون و بازم تو هر جنایتی یه افغانی هست دوما طرف غلط کرده تو کشور میزبان دست به جنایت میزنه حداقل حرمت کشور رو نگه داره که راش دادن
 • بی نام A1 ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  21 1
  افغانی اومده ایران با تلگرام سر دخترای ایرانی شیره میماله. عجب مملکتی داریم. دختر ایرانیم که یه تخته اش کمه. پانزده سالگی میخواد با خانواده حفیظ آشنا بشه ولی چند تا مرد به استقبالش میرن. عجب احمقی
 • حسن A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  4 14
  این تلگرام ام الفسادروفیلترکنیدچه زندگی هایی روکه ازهم نپاشیده
 • ناصر A1 ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  10 1
  جنگل مولایی است این سرزمین
 • بی نام IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  15 1
  اينا خيالشون راحته که بعد از جرم می رن کشورشون بعد از این که آبها از آسیاب افتاد بر می گردند،و به ريش من و تو می خندی
 • بی نام IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  12 2
  افغانی افغانی افغانی..... چ میمهانان پیتی تو کسورمون لونه کردنددددد
 • بی نام IR ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  14 1
  باز جنایت باز افغانی
 • میثم A1 ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  11 0
  اصلا دوست ندارم به ملیتی توهین کنم ولی واقعا بعضی از این افغان ها دارن ی کارایی میکنن آ . غیرت ایرانی
 • بی نام A1 ۰۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  10 2
  هر چه زودتر این منامرد و همدستانش را اعدام کنید
 • بی نام IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۲
  2 0
  این کشور یک مرد واقعی می خواد که این افغانیا رو بندازه بیرون و بفرسته همون جایی که ازش بیرون اومدند
 • بی نام A1 ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  سلام به همه به نظرمن توهرقومو ملیتی آدم بدوخوب پیدامیشه خوده طرف باید عقل وشعورداشته باشه که سریع به هرکسی اعتمادنکنه اونم تودنیای مجازی افغانی ایرانیم نداره