فرانسوی ها پس از بررسی‌های لازم تصمیم جدی برای حضور بیشتر در چابهار اعلام آمادگی کردند.

مدیر پروژه بخش حمل‌ونقل و لجستیک شرکت بلوره فرانسه گفته است پس از بررسی‌های لازم تصمیم جدی برای حضور بیشتر در ایران به‌ویژه در چابهار راداریم تا درزمینهٔ حمل‌ونقل، لجستیک و انرژی سرمایه‌گذاری کنیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیر پروژه بخش حمل ونقل و لجستیک شرکت بلوره فرانسه روز یکشنبه پس از حضور یک روزه در چابهار و بازدید از بندر شهید بهشتی و دیدار با مدیران بندر و منطقه آزاد، از آمادگی پاریس برای سرمایه گذاری در زمینه حمل و نقل، لجستیک و انرژی در این منطقه خبر داد.

 پیکر اوسک در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: شرکت بلوره از سال ۱۸۲۲ در فرانسه فعالیت خود را آغاز کرده است و هم‌اینک در چهار حوزه بنادر، راه‌آهن، انرژی، لجستیک و حمل‌ونقل فعالیت می‌کند.

وی افزود: این شرکت دارای ترمینال‌های بندری متعددی در نقاط مختلف جهان ازجمله آفریقا، فرانسه و هند است.

مدیر پروژه بخش حمل‌ونقل و لجستیک شرکت بلوره فرانسه ادامه داد: پس از بررسی‌های لازم تصمیم جدی برای حضور بیشتر در ایران به‌ویژه در چابهار راداریم تا درزمینهٔ حمل‌ونقل، لجستیک و انرژی سرمایه‌گذاری کنیم.

پیکر اوسک از بازدید بندر شهید بهشتی و منطقه آزاد چابهار ابراز خرسندی کرد و افزود: انتظار نداشتیم که بندری با این وسعت در چابهار و امکانات رفاهی و هتل‌های مجهز برای اسکان و پذیرایی وجود داشته باشد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: چابهار به سبب برخورداری از موقعیت استراتژیکی موردتوجه جهانیان برای حضور و سرمایه‌گذاری قرار دارد.

عبدالرحیم کردی افزود: چابهار علاوه بر توسعه سواحل مکران از فرصت‌های سرمایه‌گذاری بی‌شماری برای سرمایه‌گذاران برخوردار است که اکنون پروژه‌های متعددی در این شهرستان در حال اجرایی شدن است.

وی ادامه داد: این منطقه به‌عنوان قطب سوم پتروشیمی و خودروسازی کشور تعیین‌شده است.

وی بیان کرد: چابهار برای تولید ۵۰ میلیون تن کالا در پتروشیمی و ۱۰ میلیون تن فولاد نیازمند ایجاد بندر تخصصی و مجهز است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: به همین منظور دولت در حال ساخت راه ترانزیتی چابهار به زاهدان و افغانستان و اجرای پروژه‌های ترانزیتی توسعه‌ای ازجمله راه‌آهن، بنادر و پروژه‌های زیرساختی است.

کردی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در خصوص جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای تکمیل طرح‌های اقتصادی و زیربنایی ازجمله ساخت فرودگاه بین‌المللی این منطقه مذاکرات زیادی با سرمایه‌گذاران و شرکت‌های داخلی و خارجی انجام داده است.

وی افزود: چهار شرکت فولاد در چابهار قرار است راه‌اندازی شود که یک شرکت کارش را آغاز کرده است.

وی گفت: برای کالاهای تولیدی و ترانزیتی از چابهار بازارهای خوبی در افغانستان و کشورهای CIS و حتی بعضی از کشورهای عربی و آفریقایی وجود دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: چابهار به لحاظ موقعیت استراتژیک نقطه اتصال کشورهای افغانستان و CIS به آب‌های بین‌المللی و اقیانوسی است.

 

3535

کد خبر 589133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۰
    2 6
    فرانسوی ها قابل اعتماد نیستند بهتره آلمانی ها در بندر چابهار سرمایه گذاری کنند