سیدجلال حسینی با قرار گرفتن در ترکیب 11 نفر برتر دور مقدماتی جام جهانی افتخار بزرگی آفرید.

احسان خراسانی؛ بدون شک خبر جذاب‌ترین ترکیب 11 نفره این چند وقت اخیر برای همه اهالی فوتبال، پنجشنبه ظهر حوالی ساعت 12 روی صفحه سایت ها و خبرگزاری ها رفت. ترکیبی با سیستم 4-3-3 که متعلق به رئال مادرید یا بارسلونا برای بازی ال کلاسیکو نبود. بلکه یک ترکیب از منتخب بهترین های دور مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه تا پایان هفته چهارم بازی ها بود. پیش از این اتفاق همه ما خوشحال از آخرین رده بندی فیفا بودیم. قرار گرفتن در رده 27 جهان به لطف کارلوس کی‌روش و تیم دوست داشتنی اش، از پیامدهای 2 برد شیرین مقابل ازبکستان و کره‌جنوبی و ادامه روند شکست ناپذیری و البته گل نخوردن تیم ملی ما بود. هر چند این رنکینگ توسط مرکز آمار همکاری های فیفا اعلام شد. اما همیشه پیش بینی های این منبع درست بوده و بدون شک ایران در اعلام رسمی این رنکینگ که پنجشنبه هفته آینده خواهد بود هم چنین جایگاهی خواهد داشت.

ما که در زمان کی‌روش به این پیشرفت ها و خبرهای خوب عادت کردیم، باز هم حضور سید جلال حسینی مدافع ارزشمند تیم ملی کشورمان در بین 11 نفر برتر اعلام شده از سوی سایت مجله معتبر « فرانس فوتبال » حسابی ذوق زده شدیم. حضور مدافع ملی پوش پرسپولیس در این لیست مطمئنا خبر از این می دهد که دنیا حواسش به نمایش های مقتدرانه تیم کی‌روش در آسیا است. فرانس فوتبال دلیل این انتخاب را گل 3 امتیازی سید جلال به ازبکستان و عملکرد فوق العاده او در دیدار مقابل کره جنوبی دانسته. همچنین که او در 2 بازی قبلی ایران هم تاثیر انکارنشدنی روی بسته بودن دروازه علیرضا بیرانوند داشته‌است. به بهانه این اتفاق مهم و حضور سید جلال حسینی در کنار بهترین هایی مثل رونالدو و لواندوفسکی، مروری خواهیم داشت روی 11 نفر اصلی این ترکیب که عملکردی قابل قبول در لباس تیم ملی کشورشان داشتند.

جو هارت ( انگلیس )
بدون شک اولین برد گرت ساوت گیت - سرمربی موقت تیم ملی انگلیس - در اولین تجربه رسمی اش روی نیمکت این تیم با درخشش هارت بدست آمد. همچنین او بعد از برد تیم ملی انگلیس در بازی شنبه شب مقابل مالت، سه شنبه شب هم عملکرد فوق العاده ای مقابل اسلوونی داشت و با یک سیو دیدنی، سه شیرها را از باخت نجات داد. سرمربی تیم انگلیس هم بعد از این 2 بازی نمایش هارت را ستایش کرد و از اهمیت حضور او در ترکیب تیمش گفت.

سید جلال حسینی ( ایران )
در نگاه اول عجیب به نظر می‌آید که یک مدافع از ایران جلوتر از دروازه بانی مثل هارت و در کنار مدافعی مثل هوملس حضور داشته باشد. ولی نه خیلی عجیب. چون کم کم در حال عادت کردن به این درخشش های ادامه دار از تیم کی‌روش هستیم. سیدجلال در مقابل ازبکستان فقط نیم ساعت زمان لازم داشت تا دوباره خاطره خوش خودش از بازی‌های آسیایی سال 2007 را تکرار کند و برای ما یک گل 3 امتیازی بزند. او در مقابل کره‌ای ها هم انقدر خوب ایستادگی کرد که حریف حتی یک موقعیت گل را هم روی دروازه ایران ایجاد نکرد. حسینی بعد از این انتخاب گفت که این افتخار متعلق به کل تیم‌ملی است.

متس هوملس ( آلمان )
 3کلین شیت در 3 بازی اول ژرمن ها در مقدماتی جام جهانی، حاصل عملکرد خوب نویر و البته استحکام خط دفاعی ای با حضور هولمس بوده‌است. مدافع باشگاه بایرن مونیخ که تاثیر زیادی روی بسته ماندن دروازه آلمان مخصوصا در 2 بازی اخیر داشت. هوملس در هر 2 بازی اخیر به طور کامل برای آلمان بازی کرده و یکی از بهترین بازیکنان زمین بوده که بیشترین درصد پاس صحیح را هم از خودش به ثبت رسانده‌است.

توبی آلدرویلد ( بلژیک )
درخشش آلدرویلد در تیم ملی کشورش از جام جهانی 2014 شروع شد و او در یورو 2016 هم یکی از بهترین مدافعان راست جام بود. او در 3 بازی اخیر تیم ملی کشورش به طور کامل بازی کرده و در 2 بازی اخیر که نقش اصلی در حضور در این ترکیب داشته، یکی از موثرترین بازیکنان در بردهای پر گل بلژیک بوده است. توبی در دیدار جمعه شب شیاطین سرخ با بوسنی، یکی از 4 گل تیمش را به ثمر رساند.

بنجامین موکانجو ( کامرون )
فقط حضور سیدجلال حسینی در لیست این 11 نفر غیر منتظره نبود. بلکه انتخاب بنجامین موکانجو هم سر و صدای زیادی به پا کرد. این هافبک کامرونی هم سر زبان ها افتاد و عملکردش زیر ذره بین رفت. هافبک تیم لوریانس فرانسه در بازی تیم ملی کشورش مقابل الجزایر در مقدماتی جام جهانی درخشش قابل توجهی داشت و با گلی که زد در این لیست قرار گرفت.

پاول پوگبا ( فرانسه )
بالاخره تا حدودی جواب منتقدان را داد. پوگبا بعد از درخشش در یکی دو هفته اخیر در ترکیب منچستر یونایتد، در تیم ملی فرانسه هم نمایش قابل قبولی داشت. او تک گل 3 امتیازی تیمش مقابل هلند را در بازی های مقدماتی به ثمر رساند و از این نظر تاثیر زیادی روی حضور تیم ملی کشورش پشت سر سوئد 7 امتیازی داشت.

آندرس اینیستا ( اسپانیا )
درخشش او فقط در بارسا خلاصه نمی شود. مخصوصا این روزها که خط هافبک تیم ملی اسپانیا تغییرات زیادی را به خودش دیده، وظیفه اینیستا در کنار کاپیتانی سنگین تر هم شده است. هافبک خوش فکر و خوش تکنیک ماتادورها در دیدار مقابل ایتالیا از خوب های زمین بود. همچنین در برد 2-0 تیمش مقابل آلبانی با اینکه 75 دقیقه بازی کرد، اما تاثیر زیادی روی هر دو گل لاروخا و کسب این 3 امتیاز مهم داشت.

آرتور ویدال ( شیلی )
تیم ملی شیلی بعد از شکست 3-0 مقابل اکوادور در سومین بازی خودش در مرحله مقدماتی جلم جهانی، به شدت دنبال کسب 3 امتیاز در بازی بعدی خودش مقابل پرو بود. اتفاقی که فقط به لطف آرتور ویدال رخ داد. هافبک بایرن مونیخ بعد از یک نمایش خوب و به ثمر رساندن هر دو گل تیمش مقابل پرو، به لیست 11 بازیکن برتر راه پیدا کرد.

چیرو ایموبیله ( ایتالیا )
بعد از تساوی 1-1 مقابل اسپانیا، آتزوری در آستانه از دست دادن 2 امتیاز دیگر بود. اما چیرو ایموبیله خیلی خوب جریان بازی تیم ملی کشورش با مقدونیه را تغییر داد و با به ثمر رساندن دو گل در دقایق 75 و 93 باعث فرار ایتالیا از یک تساوی خارج از خانه شد. ایموبیه در بازی مقابل اسپانیا فقط 30 دقیقه بازی کرد. اما در این بازی در ترکیب فیکس ایتالیا قرار داشت و جواب اعتماد ونتورا را به خوبی داد.

رابرت لواندوفسی ( لهستان )
بعد از یورو 2016 و نمایش نه خیلی درخشان لوا در تیم ملی لهستان، خیلی ها از او هم به عنوان بازیکنی یاد کردند که عملکردش در عرصه باشگاهی با ملی تفاوت زیادی دارد. ولی لواندوفسکی در دو بازی اخیر لهستان در مقدماتی جام جهانی به نوعی پاسخ این انتقادات را داد. او در برد 3-2 لهستان مقابل دانمارک هت تریک کرد و در بازی مقابل ارمنستان هم گل 3 امتیازی تیمش را زد.

کریس رونالدو ( پرتغال )
او هرچقدر که شروع ناامیدکننده ای با رئال مادرید در لالیگا داشته است، بعد از قهرمانی در یورو 2016 همچنان به درخشش خودش با تیم ملی کشورش ادامه می دهد. پرتغال در 2 بازی اخیرش در مقدماتی جام جهانی 12 گل زده که 5 گل سهم رونالدو بوده. کریس با ثبت این آمار هم در حال کمک کردن به پرتغال برای صعودی بی دردسر به جام جهانی است. هم اینکه وزن خودش در عرصه ملی را هم حسابی بالا برده است.

 

 

41257

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 589790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حامد از اهواز A1 ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
  33 2
  علاوه بر اینکه بازیش خوبه بازیکن با اخلاقی هم هست با اینکه کاپیتانی حقشه ولی هیچ اعتراضی نکرد و مثل یه سرباز در خدمت تیم ملیه
 • بی نام NL ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
  3 24
  اخلاق که نداشته باشی , مسی هم باشی , هیچ چیز نیستی .