۰ نفر
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: راه های روستایی همدان استاندارد نیست و به همین علت در آینده نزدیک شاهد افزایش سهم راه های روستایی نسبت به سایر جاده ها در سوانح رانندگی خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین همدان ؛ سرهنگ رضا عزیزی، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: در نیمه نخست سالجاری 35 نفر در جاده های روستایی استان همدان کشته شدند.

وی خاطرنشان کرد: 17 درصد فوت ناشی از سوانح رانندگی در جاده های روستایی استان رخ داده است که این آمار روز به روز در حال افزایش است.

عزیزی تصریح کرد: بسیاری از راه های روستایی استاندارد لازم برای تردد خودرو را ندارد و بیشتر سوانح رانندگی هم در این گونه راه ها رخ می دهد.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: برخی از راه های روستایی این استان مالرو بوده و اداره راه تنها با پهن کردن یک لایه آسفالت آن را برای تردد خودروها آماده کرده است.

سرهنگ افزود: تنها با ریختن آسفالت در سطح یک جاده نمی توان آن را ایمن کرد بلکه استانداردهای لازم همانند شیب طولی و عرضی برای ایمن کردن راه برای تردد خودروها ضروری است.

وی اضافه کرد: روستاییان پس از آسفالت شدن یک مسیر روستایی ، با چند برابر سرعت مجاز اقدام به تردد می کنند که همین امر منجر به بروز سوانح فوتی و جرحی در یک جاده خلوت و کم تردد می شود.

وی افزود: با مجهز شدن آزاد راه ها و بزرگراه ها به دوربین ثبت تخلف سرعت لحظه ای به طور حتم شاهد کاهش سوانح در این جاده ها خواهیم بود ولی سوانح در جاده های روستایی افزایش می یابد.

لازم به ذکر است در استان همدان سه هزار و 650 کیلومتر راه روستایی وجود دارد.

 

۴۸

کد خبر 591060

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =