۰ نفر
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰

ایسنا نوشت: حجت‌الله ایوبی در حاشیه مراسم اکران خصوصی فیلم «سیانور» درباره شایعه استفاده از نامش به عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی علی جنتی در وزارت ارشاد حاضر به پاسخگویی صریح نشد و تنها به گفتن اینکه در کشور «گزینه‌های زیادی برای این پست هست و من هیچ اطلاعی بیشتر از شما ندارم"» بسنده کرد.

رئیس سازمان سینمایی در جمع خبرنگاران درباره تصمیم سازمان سینمایی درباره تعطیلی کامل سینماها در ایام تاسوعا و عاشورا و نقض تصمیم شورای صنفی نمایش مبنی بر اکران نشدن فیلم‌های مناسبتی در این ایام گفت: سال‌های سال است که شورای صنفی، سینما و دولت در برابر هم نیستند و همچنان همین‌طور است. این تصمیم ابعادی دارد که فراتر از شورای صنفی است و اگر قرار باشد اتفاقی در این زمینه بیافتد باید بنشینیم و با هم صحبت کنیم.

ایوبی درباره آخرین تصمیم شورای صنفی نمایش که در جلسه گذشته خود در اعتراض به این کار سازمان سینمایی قرارداد اکران هیچ فیلمی را ثبت نکردند نیز گفت: تلقی ما این است که این تصمیم، تصمیمی جدی از سوی شورای صنفی نبوده است؛ این مسئله قدری هم حاکمیتی است.

حجت‌الله ایوبی که با عنوان رئیس سازمان سینمایی همچنان در جمع خبرنگاران و در افکار عمومی با پرسشی درباره زمان اکران فیلم «رستاخیز» مواجه است در این باره نیز گفت: نظر ما درباره اکران این فیلم صددرصد مثبت بوده و هست. آرزو می‌کنیم مردم «رستاخیز» را ببینند.

او در پاسخ به این سوال که آیا جایی فراتر از وزارت ارشاد و سازمان سینمایی هست که در این‌باره تصمیم‌گیری می‌کند پاسخ داد: هیچ بحثی بیش از آنکه بین ما و سازندگان فیلم نبوده و طبیعتاً آن‌ها هم از ما انتظاراتی دارند و باید با آنان صحبت کرد و انتظارات‌شان را برآورده کرد؛ بخشی از مسائل هم در توان ما نیست.

ایوبی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره تعلیق فعالیت برخی از پخش‌کنندگان فیلم و سرنوشت فیلم‌هایی که با آنان قرارداد بسته‌اند نیز گفت: ان‌شاءالله به زودی این مشکل هم حل می‌شود و ما رایزنی‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام داده‌ایم.رئیس سازمان سینمایی در اکران افتتاحیه فیلم «سیانور» اظهار کرد: از سازندگان فیلم تشکر ویژه دارم که به این موضوع مهم و فراموش‌شده تاریخ ایران پرداخته‌اند و امروز وقت این موضوع بود.

مراسم افتتاحیه اکران فیلم سینمایی «سیانور»، دومین ساخته بهروز شعیبی با حضور مدیران و چهره‌های سینمایی برگزار و به این ترتیب سیانور وارد چرخه اکران شد.

در این مراسم که با حضور مسئولان ارشد سینمایی کشور برگزار شد، حجت‌الله ایوبی در سخنانی با تشکر ویژه از سیدمحمد رضوی (تهیه‌کننده) و بهروز شعیبی (کارگردان این فیلم) که «به این موضوع مهم و فراموش‌شده تاریخ ایران»‌ پرداخته‌اند، گفت: امروز وقت پرداختن به این موضوع بود. جهانِ امروز با پدیده‌ای به نام داعش روبه‌روست و از آن شوکه شده است، اما ملت ایران پیشتر این تجربه را با گروه‌های منحرفی مانند منافقین که همین جنایت‌ها و بدتر از این‌ها را انجام می‌دادند از سر گذرانده است. جا دارد از سینماگرانی که با علاقه و بدون چشمداشت به این موضوع ارزشی و ارزشمند می‌پردازند قدردانی کنیم.

حجت‌الله ایوبی با بیان اینکه امسال از درخشان‌ترین سال‌های سینمای ایران در پرداختن به موضوعات ارزشی بوده است اظهار کرد: تنها دو فیلم خوب درباره منافقین داشتیم و امیدوارم فیلم «سیانور» هم در اکران مورد توجه مردم قرار گیرد و صدا و سیما هم به آن کمک کند. بنده هم هرکاری که بتوانم خواهم کرد تا این فیلم دیده شود.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه با بیان اینکه باید کاری کنیم که فضا باز شود تا هنرمندان بتوانند به این موضوع بپردازند گفت: مشکلی که درباره فیلم‌های تاریخی و دینی وجود دارد این است که ما گاهی در جزئیات ریز می‌شویم و انتظار داریم این فیلم‌ها موضوعات تاریخی را باز کند. این گونه فیلم‌ها برای محققان و پژوهشگران ساخته نمی‌شوند. جای پژوهش جای دیگری است این فیلم‌ها با قدرت تحلیل نویسندگانشان باید این موضوعات را زنده کنند تا دیگران درباره آن تحقیق کنند.

در ادامه این مراسم نوبت به تجلیل از خانواده‌های شهیدان مجید شریف‌واقفی و مرتضی صمدیه‌لباف رسید که این فیلم با نگاهی به زندگی و فعالیت‌های آنان در سازمان مجاهدین در مقطع قبل از انقلاب ساخته شده است.

پس از این قدردانی نیز برادر شهید شریف‌واقفی در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از سازندگان «سیانور» گفت: خوشحالم که بعد از 37 سال چنین فیلمی ساخته شده و چهره واقعی منافقین به تصویر کشیده شد.

حبیب ایل‌بیگی، محمد حیدری، سیدمحمود ایازی، بهروز شعیبی، سیدمحمود رضوی، محمدحسین مهدویان، علیرضا تابش، بهروز افخمی، منوچهر شاهسواری، جواد عزتی، حبیب‌الله والی‌نژاد، هانیه توسلی، بهنوش طباطبایی، هادی مقدم‌دوست، مجید توکلی، همایون اسعدیان، پدرام شریفی‌ از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بودند که در تالار ایوان شمس برگزار شد.

در این مراسم همچنین محمد معتمدی که ترانه تیتراژ پایانی فیلم «سیانور» را اجرا کرده است همین قطعه را برای حاضران نیز اجرا کرد.

5858

کد خبر 591173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =