درخواست تهرانی‌ها برای استفاده از مینی‎بوس/ رئیس شورای شهر: اقدامی برای نوسازی مینی‌بوس‌ها نشده

برخی شهروندان تهرانی در سرویس مشکلات مردم درخواست کرده‌اند تا مسئولان امکان آن را فراهم کنند به جای اتوبوس‌ها در برخی از خطوط، از مینی‌بوس استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، موضوع حمل و نقل سریع وایمن در کلانشهرها به خصوص تهران، از مشکلات عمده و همیشگی شهروندان است. درباره حل این مشکل، وسایط نقلیه انبوه بر، به عنوان بهترین راه حل از سوی کارشناسان ارائه شده. با این وجود در تهران، مدل های مختلف حمل و نقل عمومی از تاکسی ها، اتوبوسها و مینی بوسهادر خطوط مختلف به کار گرفته شده تا مشکلی حمل و نقل شهروندان را حل کند.
برخی از شهروندان درخواست می کنند نوع خاصی از وسایط نقلیه عمومی در بعضی از خطوط استفاده شود. مثلا یکی از مخاطبان در سرویس مشکلات مردم اینطور نوشته: لطفا از مینی بوسهای مدرن در خط ویژه اتوبوسها در بعضی از مسیرها استفاده شود به عنوان مثال از ابتدای اتوبان نیایش تا انتهای آن از این مینی بوسها استفاده شود تا به جای وسیله نقلیه شخصی از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنیم.

پاسخ رئیس شورای شهر به مطالبه مردم
این درخواست در حالی مطرح می شود که طبق آمار موجود، مینی بوسهای تهران، از فرسوده ترین خودروهای عمومی این شهر محسوب می شوند. لذا تردد آنها در حریم داخلی تهران، معمولا با اعتراض مردم و همچنین ممانعت نهادهای ناظر مواجه می شود.
در این باره از مهدی چمران، رئیس شورای شهر پرسیدیم آیا مینی بوسهای فرسوده تهران با مدل های نو جایگزین شده اند؟
چمران در پاسخ گفت: همانطور که می دانید مینی بوسهای تهران از فرسوده ترین خودروهای عمومی هستند که اجازه ورود به مناطق مرکزی شهر را ندارند. برای همین، بیشتر، مینی بوسها برای نقل و انتقال مردم از محلات خارج از حریم و شهرهای اطراف به ترمینال های ورودی تهران در نظر گرفته شده اند.
او در ادامه با بیان اینکه تاکنون اقدام عملی در راستای جایگزینی مینی بوسهای نو با دستگاه های فرسوده به عمل نیامده گفت: به نظر می رسد توجه دولت به نوسازی ناوگان تاکسیرانی مناسب باشد، ولی در زمینه تعویض اتوبوس و مینی بوسهای فرسوده، تاکنون اقدام عملی صورت نگرفته است.
با این پاسخ می توان دریافت در شرایط فعلی امکان اجرای پیشنهاد این شهروند وجود ندارد.

 

46231

 

کد خبر 591902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =