نماینده همدان: در صندوق ذخیره فرهنگیان هشت هزار میلیارد تومان سوءاستفاده شده است

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: نسبت به بروز فساد و اختلاس و تبانی و رشوه به عنوان عامل تهدید کشور هشدار می دهم.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین همدان ؛ امیر خجسته، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح یکشنبه مجلس گفت: امروز جمهوری اسلامی امن‌ترین کشور دنیاست و در منطقه هم یک ابرقدرت به شمار می‌رود و اثرگذاری ملموس و آشکاری در جهان اسلام دارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ آنچه امروز جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، و مردم نگران آن هستند و رهبری هم نسبت به آن تذکر داده فساد و اختلاس و تبانی و رشوه است، ما باید در رابطه با فساد عزم‌مان را جزم کنیم و به داد اقتصاد کشور و معیشت مردم برسیم، سران مفاسد اقتصادی همانند اژدهای هشت سر در همه جا ریشه دوانده‌اند و یاس و ناامیدی ایجاد می‌کنند، چه کسانی باید با اینها برخورد کنند.

این نماینده مجلس با طرح این سوال که آیا 20 دستگاه نظارتی و مجلس وظایف نظارتی خود را انجام داده‌اند یا خیر؟ افزود: جمهوری اسلامی ایران از خارج کشور آسیب نخواهد دید، بلکه آنچه می‌تواند به نظام آسیب بزند، فساد است که همانند موریانه ریشه‌های نظام را تهدید می کند.

خجسته با اشاره به اینکه در این دوره از مجلس ورود خوبی به مباحث مبارزه با فساد شده است، گفت: ورود مجلس یاس، ناامیدی و وحشت در دل غارتگران ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: صندوق ذخیره فرهنگیان که متعلق به یک میلیون فرهنگی مظلوم و بیت المال است، غارت شده است و در این صندوق 90 درصد تسهیلات متعلق به 30 نفر و 10 درصد متعلق به یک میلیون نفر است.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه در صندوق ذخیره فرهنگیان هشت هزار میلیارد تومان سوءاستفاده شده است، افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان با مدیریت فامیلی و خانوادگی اداره می شد که با ورود مجلس یکی پس از دیگری تعیین تکلیف شده و امروز در دادگاه تقاص پس می‌دهند و فرهنگیان مشاهده می کنند که مجلس با قدرت به این فساد ورود پیدا کرده است.

46

کد خبر 593299

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =