اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم در سطح استان لرستان کلید خورد

طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی) به منظور شناسایی کودکان 3 الی 6 سال مبتلا به تنبلی چشم در 1100 پایگاه سنجش سطح استان کلید خورد

بیست و یکمین مرحله از طرح ملی غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی ) کودکان 3 الی 6 سال سطح استان با حضور " ذبیح اله نادمی" قائم مقام مدیرکل و معاونتهای پیشگیری ، اجتماعی و توانبخشی بهزیستی استان بهزیستی استان در مهد کودک آفتابگردان خرم آباد آغاز شد.

به گزارش خبرانلاین لرستان ،" ابتسام داشی" معاون پیشگیری بهزیستی لرستان با تبیین اهداف این طرح گفت به منظور شناسایی و درمان عارضه تنبلی چشم در بین کودکان 3 تا 6 سال استان ، با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی از "یکم آبانماه لغایت 30 آذرماه 95 "در کلیه مهدهای دولتی و خصوصی ، مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش و خانه های بهداشت در مناطق روستایی ، کارشناسان آموزش دیده اقدام به شناسایی کودکان دچار عارضه بینایی می کنند.

وی افزود حدود 1100 پایگاه سنجش در سطح استان با 1400 نفر کارشناس ، کار غربالگری کودکان را انجام می دهند و پیش بینی میشود امسال حدود 90 هزار نفر از کودکان 3 الی 6 سال، معادل 80 درصد جمعیت هدف استان غربالگری شوند.

معاون پیشگیری بهزیستی میزان کودکان غربالگری شده در سال 94 را 74 هزار و 500 نفر اعلام و گفت 531 نفر از آنها مبتلا به آمبلیوپی تشخیص داده شدند که جهت سیر مراحل درمان به مراکز بهداشتی معرفی شد ند وی افزود میزان غربالگری در سال 93 نیز 56 هزار کودک بوده که در سال 94 رشد 16 درصدی نسبت به سال قبل از آن داشته ایم.

ابتسام داشی در پایان از خانواده های دارای کودک 3 تا 6 سال خواست که با حضور در نزدیکترین مرکز سنجش محل سکونت خود در شناسایی کودکان مبتلا به عارضه آمبلیوپی ما را یاری کنند.

46

کد خبر 593348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =