ایرنا نوشت: «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان با اعمال تحریم های جدید علیه روسیه در بحبوحه اوضاع در حلب سوریه مخالفت کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رسانه های محلی آلمان افزود، اشتاین مایر با اعمال چنین تحریم هایی در بحبوحه اوضاع حلب مخالفت کرد زیرا به گفته وی، راه حل خروج از بحران انسانی را در این منطقه پیچیده خواهد کرد.

اشتاین مایر در گفت و گو با شبکه خبری «ای آر دی/ARD» آلمان، اظهار داشت: تحریم ها، با توجه به بحران انسانی در سوریه موثر نیستند زیرا تاثیری تاخیری دارند و نمی توانند به ایجاد یک کریدور انسان دوستانه کمک کنند. برعکس، تحریم ها ممکن است مذاکرات را متوقف کنند.

وزیر امور خارجه آلمان بر ضرورت تمرکز بر اقداماتی برای حمایت از غیرنظامیان به ویژه در حلب از جمله ایجاد کریدور انسان دوستانه و اجرای آتش بس بلند مدت تاکید کرد.
شبکه «ای آر دی» روز پنج شنبه گزارش داد رهبران اتحادیه اروپا در شورای اروپا به دنبال اعمال تحریم های جدید علیه روسیه بر سر بحران جاری در سوریه هستند.

اسپوتنیک نوشت: غرب، مسکو و دمشق را به بمباران مناطق غیرنظامیان و گروه های اپوزیسیون مسلح در سوریه متهم می کند. این در حالی است که دولت های روسیه و سوریه تاکید دارند که آنها فقط مواضع تروریست ها را هدف قرار می دهند.
این دو کشور در عین حال آمریکا را به دلیل ناتوانی در تفاوت قائل شدن بین به اصطلاح «اپوزیسیون میانه رو» و تروریست ها نکوهش می کنند. مسکو از اظهار نظر درباره مساله تحریم های جدید خودداری و اشاره کرده است که تا زمان تصویب بیانیه نهایی سران اتحادیه اروپا منتظر خواهد ماند.

«جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا یکشنبه هفته گذشته در نشست خبری مشترک با «بوریس جانسون» همتای انگلیسی خود در لندن گفت که واشنگتن و لندن اعمال تحریم هایی را علیه مسکو و دمشق در ارتباط با شهر حلب بررسی می کنند. در حالی که چندی پیش «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم آلمان و والتر اشتاین مایر اجرای طرح برنامه حذف تدریجی تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه را مطرح کردند.
اشتاین مایر مرداد ماه سال جاری تاکید کرد، همواره از موضعی حمایت کرده ام که تحریم ها هدف نهایی نباشد و اگر در اجرای توافق مینسک با موضوع اوکراین پیشرفت هایی دیده شد، می توان تحریم ها را سبک تر کرد.

52310

کد خبر 593424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =