۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۳

در صورت مشاهده کلمه «فست فود» روی تابلوی واحدهای صنفی، ضمن صدور نامه اخطار، به آن واحد مهلت لازم برای حذف داده می‌شود و در صورت عدم تمکین، مراتب برای اقدام لازم به اطلاع‌ پلیس اماکن نیروی انتظامی خواهد رسید.

خبرگزاری فارس نوشت:

 استفاده از واژه «فست فود»، به منظور صیانت از زبان فارسی، از سوی واحدهای صنفی ممنوع اعلام شد.

 علیرضا کریمی، مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به شروع مرحله دوم طرح اجرایی قانون ممنوعیت به کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه در تابلوی سر در واحدهای صنفی و بسته‌بندی کالاها؛ استفاده از واژه غیر فارسی است «فست فود» توسط تمامی واحدهای صنفی و به خصوصی اغذیه فروشی‌ها به استناد قانون مذکور ممنوع است.

کریمی با اشاره به تغییر اسامی واحدهای صنفی مختلف که از نام‌های بیگانه استفاده کرده‌اند و تعویض یا اصطلاح تابلوی سر در واحدهای صنفی مختلف که مشمول این قانون هستند؛ تأکید کرد: در صورت مشاهده کلمه «فست فود» روی تابلوی واحدهای صنفی، ضمن صدور نامه اخطار، به آن واحد مهلت لازم برای حذف داده می‌شود و در صورت عدم تمکین، مراتب برای اقدام لازم به اطلاع‌ پلیس اماکن نیروی انتظامی خواهد رسید.

کد خبر 59570

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شهاب IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۲/۱۴
  0 0
  زبانی که برای صیانتش نیاز به آجان کشی باشه همون بهتره که اصلا تعطیل بشه.
 • بدون نام KW ۱۳:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۲/۱۴
  0 0
  زین پس میبایست بجای واژه بیگانه و آنسوی آبی فست فود در اغذیه فروشیهااز واژه " غذای سریع " استفاده کرد ! همچنین دوستان رستوران دار عزیز در آینده ای نچندان دور باید به فکر تغییر منو رستوران خود در قبال کلمه بیگانه پیتزا و استفاده کلماتی فارسی و پرمعنا چون کش لقمه باشند ..
 • بدون نام IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۲/۱۴
  0 0
  بارک الله شهاب!