برندگان سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، معرفی شدند

فیلم «کپسول» به کارگردانی امیر پذیرفته، جایزه بزرگ سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران را به‌دست آورد و به‌صورت مستقیم به آکادمی اسکار معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیین پایانی سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی، امشب (یکشنبه ۲ آبان) در کتابخانه جندی شاپورِ پردیس سینمایی ایران مال برگزار شد.

در این آیین با حضور محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی، سیدصادق موسوی، دبیر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، اعضای هیات داوران و جمعی از هنرمندان، جایزه‌های بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی، به شرح زیر اهدا شد:

بخش بین‌الملل

جایزه بهترین فیلم تجربی در بخش بین‌الملل به «تعیین هویت» به کارگردانی ژان فرانسوا کامینز از کشور فرانسه اهدا شد.

بهترین انیمیشن بخش بین‌الملل جشنواره به انیمیشن «به رود قدم بگذار» ساخته ما ویجیا، محصول مشترک چین - فرانسه تعلق گرفت.

جایزه بهترین مستند بخش بین‌الملل، به فیلم «تنها نخواهم ماند» به کارگردانی یاسر طالبی از ایران تقدیم شد.

جایزه بهترین فیلم داستانی در بخش بین‌الملل به فیلم «روز، ورای روزمرگی است» به کارگردانی دامیان کوکور از لهستان رسید.

برندگان سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، معرفی شدند

فیلم برگزیده ایسفا؛ «ویار»

ضمن تقدیر از «میدل» به کارگردانی سهیل سهیلی‌سرشت و «ماشوم» به کارگردانی حسین میرزامحمدی، مدال ایسفا به فیلم «ویار» ساخته هورا طباطبایی رسید.

اهدای جوایز بخش ملی

جایزه و تندیس بهترین صدای فیلم، به امیر عاشق‌حسینی و زهره علی‌اکبری برای فیلم داستانی «هرگز گاهی همیشه» اهدا شد.

در بخش بهترین تدوین، حسین جمشیدی گوهری، برای فیلم داستانی «آخرین لالایی در تهران»، تندیس و جایزه را دریافت کرد.

در بخش بهترین فیلمبرداری، تندیس جشنواره و جایزه، به آرمان فیاض برای فیلم داستانی «ارفاق» اهدا شد.

جایزه و تندیس بهترین فیلمنامه اقتباسی، به محمد وحدانی برای فیلم داستانی «آخرین لالایی در تهران» تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلمنامه هم، تندیس و جایزه به شادی کرم رودی برای فیلم داستانی «هرگز گاهی همیشه» رسید.

دیپلم افتخار و جایزه بهترین طراحی جلوه‌های بصری، به مهدی شرکت‌معصوم برای فیلم پویانمایی «گذشته» اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی، تندیس جشنواره و جایزه، به حمید محمدی برای فیلم «گذشته» رسید.

در بخش بهترین کارگردانی فیلم تجربی، تندیس جشنواره و جایزه، به عرشیا زینعلی برای فیلم «چگونه منتظر گودو باشیم» اهدا شد.

در بخش بهترین تحقیق و پژوهش در فیلم مستند، تندیس جشنواره و جایزه، به امین پاک‌پرور برای فیلم «میر و مار» تعلق گرفت.

برندگان سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، معرفی شدند

در بخش بهترین کارگردانی فیلم مستند، تندیس جشنواره و جایزه، به محمدباقر شاهین برای فیلم «صندلی» رسید.

دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه و جایزه، به ریحانه اسماعیلیان برای فیلم داستانی «مورس» اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگری و جایزه، به بهزاد دورانی برای فیلم داستانی «زوزه» رسید.

در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی، تندیس جشنواره و جایزه، به روناک جعفری برای فیلم «مورس» اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم با مضمون هویت ملی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی، تندیس جشنواره و جایزه، به امیرهوشنگ معین برای فیلم پویانمایی «آینه خیس» اهدا شد.

جایزه و تندیس بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران، به محمد یوسفی و امیرحسین عنایتی برای تهیه‌کنندگی فیلم «مورس» اهدا شد.

در بخش جایزه ویژه هیات داوران در بخش فیلم‌های داستانی یا تجربی، تندیس جشنواره و جایزه، به سهیلا پورمحمدی برای فیلم داستانی «جان داد» تعلق گرفت.

در ادامه این آیین، نوبت به اهدای جایزه بزرگ بخش مسابقه سینمای بین‌الملل رسید که به فیلم «کپسول» به کارگردانی امیر پذیرفته تعلق گرفت. به همین دلیل، این فیلم، به‌صورت مستقیم به آکادمی اسکار معرفی خواهد شد.

۵۷۵۷

کد خبر 596313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =