حیدر پوررئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران: گفت مازندران و ولگاگراد روسیه برای همکاری کشت فراسرزمینی ظرفیت خوبی دارند

به  گزارش خبرگزاری خبرانلاین ازساری  مازندران، دلاور حیدرپور در همایش فعالان اقتصادی با هیات تجاری سرمایه‌گذاری منطقه ولگاگراد روسیه که در اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: مازندران استانی با ظرفیت بالا در محصولات کشاورزی است.

وی تولید انواع محصولات کشاورزی در استان را بیش از 6 میلیون تن عنوان کرد و افزود: عمده تولیدات سه میلیون تن محصولات باغی و حدود یک میلیون و 200 هزار تن شلتوک برنج است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 210 هزار تن گوشت مرغ در استان مازندران تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: می‌توانیم با استان ولگاگراد روسیه در زمینه کشاورزی تبادلات اقتصادی و علمی داشته باشیم.

حیدرپور با اشاره به امکان تبادلات محصولات دو استان یادآور شد: تولیدات مازندران در پرتقال، نارنگی، کیوی، ماهی گرمابی و دریایی، گل و گیاهان زینتی و گوشت مرغ مازاد بر نیاز است و از آن طرف چوب، نهاده‌های دامی و روغن نیاز ماست که می‌توانیم در این موارد تبادل محصولات داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه استان مازندران و ولگاگراد روسیه می‌توانند در کشت فرا سرزمینی همکاری مشترکی داشته باشند، یادآور شد: با انتقال تجربیات برای تولید می‌توانیم در بخشی از نیاز‌ها سرمایه‌گذاری مشترک داشته باشیم.

این مسؤول افزود: می‌توانیم در قبال صادرات میوه، گل و گیاه و آبزیان برای ورود نهاده‌های دامی مثل ذرت، کنجاله سویا و چوب‌های جنگلی سرمایه‌گذاری انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود اراضی و آب زیاد در ولگاگراد می‌توانیم با تشکیل شرکت‌های مشترک نیازهایمان را تامین کنیم

46

 

کد خبر 597622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =