ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز انگلیس تأکید کرد که غرب نسبت به گذشته ضعیف‌تر شده است.

 روزنامه ساندی تایمز انگلیس مصاحبه‌ای را با عنوان "غرب اکنون ضعیف شده است" با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه انجام داده است.

این روزنامه می‌نویسد: بشار اسد و هم‌پیمانان روسش برای حمله گسترده‌ای به شرق شهر حلب ظرف چند روز آینده آماده می‌شوند. بشار اسد معتقد است که اکنون همه شرایط به نفع وی پیش می‌رود و غرب مجبور به قبول وی خواهد بود.

بشار اسد در این مصاحبه تأکید کرده که از هیچ چیزی پشیمان نیست و هیچ گزینه جز گزینه نظامی پیش رو ندارد.

اسد گفت: ما قبلا گفتیم که آماده حل و فصل اوضاع با کسانی هستیم که سلاح را کنار بگذارند. ما گذرگاه‌های انسانی را برای خروج مردم ایجاد کردیم اما تروریست‌ها مراکز ما را بمباران می‌کنند. حلب شهری است که تروریست‌ها آن را اشغال کرده‌اند در نتیجه ما باید آن‌ها را از این شهر بیرون کنیم.

اسد تأکید کرد: درباره من می‌گفتند که دیکتاتوری است که مردمش را می‌کشد و بشکه‌های حاوی مواد منفجره را بر سر آن‌ها می‌ریزد. آن‌ها چیزی بیشتر از این را ندارند که درباره من بگویند. در گذشته هرچه می‌گفتم می‌گفتند از واقعیت خبر ندارد. اکنون همه چیز تغییر کرده است. غرب بسیار ضعیف‌تر شده و دیگر هیچ چیزی ندارند که برای شرح رخدادهای سوریه به ان استناد کند.

اسد گفت: داعش نفت سوریه را قاچاق می‌کند و از چاه‌های نفت عراق با وجود اینکه ماهواره‌های آمریکایی نظاره‌گر هستند استفاده می‌کند. غرب هم هیچ چیزی نمی‌گوید اما روسیه وارد عمل شد و داعش کم کم عقب کشید.

52310

کد خبر 597834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =