معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای لیست دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه جهت ورودی های سال تحصیلی 18ـ2017 در رشته های علوم پزشکی را به دانشگاه های علوم پزشکی و نهادهای ذیربط کشوری اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باقر لاریجانی گفت: توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی از سال گذشته و در قالب برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی مورد توجه ویژه قرار گرفته و در همین راستا جهت ساماندهی مراودات بین المللی برنامه های ویژه ای پیگیری می شود.

او به مسئولیت حوزه آموزش وزارت بهداشت به عنوان متولی تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز نظام سلامت کشور اشاره کرد و گفت: در این حوزه علاوه بر تربیت نیروی انسانی در داخل کشور، ارزیابی دانشگاه های خارجی و مدارک دانش آموختگان این دانشگاهها نیز صورت می گیرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: بهره برداری از استانداردهای معتبر بین المللی در ارزیابی دانشگاه های خارجی و مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه ها می تواند زمینه های ارتقای نظام سلامت کشور همگام با مجامع بین المللی را فراهم آورد.

لاریجانی اضافه کرد: در حوزه علوم پزشکی علاوه بر بررسی های ویژه وزارت بهداشت، نظام های رتبه بندی QS، Times و Shanghai که بعضا از پراستنادترین نظام های رتبه بندی جهانی است ملاک عمل قرار می گیرد و سالانه فهرست دانشگاه های خارجی مجری آموزش علوم پزشکی که مورد تایید هستند، تعیین می شود.

وی گفت: اکنون که در آستانه سال تحصیلی 18 ـ 2017 هستیم، لیست دانشگاه های خارجی مورد تایید جهت ورودی های رشته های علوم پزشکی در این سال تحصیلی استخراج شده و در ارزشیابی مدارک این افراد ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: حوزه علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است و بالطبع علاوه بر استانداردهای جهانی ملاحظات ویژه این حوزه نیز در تعیین دانشگاه های معتبر جهانی ملاک عمل قرار می گیرد.

وی گفت: در تعیین لیست مورد تایید سال تحصیلی 18ـ2017 علاوه بر ملاک های داخلی، 700 دانشگاه برتر OS، 800 دانشگاه برتر Times و 500 دانشگاه برتر Shanghai در تعیین فهرست نهایی مدنظر قرار گرفته شده است.

لاریجانی گفت: این لیست پس از تایید وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور که در تاریخ 27 مهرماه 1395 برگزار شد مطرح و تصویب شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت سالیانه مورد بازنگری قرار می گیرد و از سال تحصیلی 18ـ2017 صرفا دانشگاه های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید بوده و تنها مدارک صادره از این دانشگاه ها طبق ضوابط قابل ارزشیابی هستند.

۴۷۴۷

کد خبر 598050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =