استاندار همدان گفت: رئیس جمهور بر اتمام راه‌آهن همدان به تهران تا پایان سالجاری تاکید کردند، الباقی ریل این مسیر آماده شده و با وضعیت موجود به طور قطع این پروژه تا آخر سال 95 به اتمام خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ محمدناصر نیکبخت، که در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق و با بیان اینکه نخستین خواسته از رئیس جمهور درباره کشمش ملایر بود که دستور پرداخت یارانه صادراتی و خرید تضمینی توسط وزیر جهاد کشاورزی نیز صادر شد افزود: اعتبارات سفر در جلسه با رئیس جمهور مطرح و مقرر شد تا پایان امسال پرداخت شود.

وی با اعلام اینکه آذرماه بخش عمده‌ای از اعتبارات سفر ریاست جمهوری تخصیص پیدا می‌کند خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تاکید داشتند که راه‌آهن همدان به تهران تا پایان امسال به اتمام برسد که با وضعیت موجود به طور قطع انجام می‌شود و پیگیری‌های بسیاری در این زمینه آغاز شده و با وزیر راه و معاونان وی جلسات مفصلی برگزار شده است.

نیکبخت با اعلام اینکه تیمی از وزارت راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت ایستگاه داخلی راه‌آهن بررسی و مشخص شود، تصریح کرد: ریل آماده شده و تنها بحث اعتبارات است که قرار شد هفته آینده جلسه‌ای با معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور برگزار شود.


وی در ادامه با اشاره به مشکلات صادر کنندگان یادآور شد: یکی از عمده‌ترین مشکلات و مسائل استان همدان صادرات است که باید تمهیدات لازم برای رونق صادرات از استان همدان داشته باشیم.

استاندار همدان با اعلام اینکه باید تجار و بازرگانان برای انجام صادرات از همدان ترغیب شوند گفت: گمرک همدان باید مشوق‌ها و انگیزه لازم را برای صادرات داشته باشد تا بتوان شاهد افزایش میزان صادرات غیرنفتی از همدان بود.

نیکبخت با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی برای هر دستگاه و وزارتخانه‌ای شاخص‌هایی تعیین کرده است تصریح کرد: صدا و سیما در زمینه اقتصاد مقاومتی بعید است خدمات دولت را کمرنگ کند ولی شاید در پاره‌ای موارد خلاف این موضوع عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه در دیدار با رئیس جمهور یکی از مباحث درباره واگذاری پروژه‌های عمرانی بود گفت: مهم‌ترین مسئله برای دولت واگذاری پروژه‌ها بوده که باید دستگاه‌ها در این زمینه همکاری کنند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه واگذاری پروژه‌های عمرانی برای کل کشور دیده شده و تنها برای همدان نیست عنوان کرد: طرح واگذاری‌ پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی برای کشور دیده شده ولی آموزش و پرورش استان همدان به دنبال انجام مطالعه در این زمینه است در صورتی که این اقدامات برای همه کشور است.

وی با اعلام اینکه هیچ مدیری که بی‌لطفی کرده و در رابطه با واگذاری‌ها سختگیری کند تایید نمی‌شود گفت: روح بخش‌نامه‌ها نشان می‌دهد که پروژه‌های عمرانی باید سریع واگذار شود و مدیران باید به این امر توجه جدی داشته باشند.

نیکبخت با بیان اینکه کوتاهی در زمینه واگذاری پروژه‌های عمرانی قابل قبول نیست عنوان کرد: پروژه‌های عمرانی مِلک شخصی مدیران نبوده و برای مردم است که باید در راستای واگذاری این پروژه‌ها به بخش خصوصی اقدامات اساسی انجام دهند.

 

استاندار همدان با اعلام اینکه جلسه‌ای با مدیرعامل هواپیمایی کشور داشتیم گفت: قرار شد پروازها برنامه‌ای شده و از حالت چارتری خارج شود ولی مردم باید از این موضوع استقبال کنند تا پروازها پایدار بماند.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها سبب شده تا هواپیما نداشته باشیم عنوان کرد: پروازها را در همدان برقرار می‌کنیم ولی اگر استقبال نشود نمی‌توان به دوام و پایداری آن امیدوار بود.

نیکبخت با اشاره به برگزاری جلسه با مدیران عامل بانک‌های مختلف از جمله سپه و صادرات بیان کرد: این بانک‌ها همراهی لازم را داشته و مصوباتی برای فروسیلیس جوکار و الوان ثابت همدان انجام شد.

وی با بیان اینکه در انتخاب وزرا باید از مجلس تقدیر و تشکر داشت چون حسن نیت نمایندگان را نشان می‌داد، گفت: مجلس پاسخ مناسبی به دولت داد و تفاهم خوبی انجام داد که البته در این شرایط نیاز کشور نیز بود.

نیکبخت با اشاره به اینکه مجلس همراه، فعال و پویایی وجود دارد، اظهار داشت: مجلس این دوره مجلسی است که شرایط ملت، ارتقا، توسعه و آرامش برای وی مهم است.

وی در آخر با بیان اینکه مطبوعات و خبرگزاری های استان فعال و پویا هستند، گفت: مدیران استان تا آخر این هفته در نمایشگاه مطبوعات شرکت خواهند کرد.

46

کد خبر 598397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =