گزارش ها حاکی از این است که نمایندگان کنست رژیم صهیونیستی در دیدار سه روزه خود از مسکو درباره روابط ایران و روسیه و مسایل منطقه ای با مقامات روسیه گفتگو کرده اند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی izrus.co.il ،هیاتی از کمیسیون امور بین الملل و امنیت مجلس کنست اسرائیل به سرپرستی آوی دیختر (ازحزب لیکود) چند روز گذشته سفری به مسکود داشته اند که امروز سه شنبه به پایان می رسد. 

براساس این گزارش نمایندگان اسرائیلی به دعوت والنتینا ماتوینکو رئیس شورای فدراسیون روسیه به روسیه سفر کرده اند. روبرت پلاتوف رئیس انجمن پارلمانی دوستی با روسیه، آلیزا لاوی ( از حزب یش آدیت) و اِل بن روون ( ازحزب ارودگاه صهیونیستی) نیز در زمره این هیات هستند.

گفته شده است هدف هیات اسرائیلی ، تحکیم روابط بین دو کشور و حمایت از گفتگوهای پارلمانی بوده است اما این هیات در خصوص مسایل مرتبط با ایران نیز با مقامات روسیه تبادل نظر کرده اند. 

 درحین این سفر اعضای هیات اسرائیلی بامیخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه ، آناتولی آنتونوف معاون وزیر دفاع روسیه و همچنین اعضای کمیته های بین الملل و دفاع شورای فدراسیون و دوما و انجمن دوستی روسیه - اسرائیل ملاقات خواهند کرد.

طبق اظهارات آوی دیختر، موضوع محوری آنها در این دیداردها مسئله ایران و اهداف واقعی این کشور علیه اسرائیل و سایر کشورهای منطقه  بوده است.

49261

کد خبر 598580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =