رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان که در لبنان به سر می برد در ادامه برنامه سفر خود در این کشور با دبیر کل حزب الله و نخست وزیر فعلی و آینده لبنان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، « محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی روز سه شنبه و دقایقی پیش با «تمام سلام »نخست وزیر لبنان دیدار و گفت و گو کرد.

خبرنگار اعزامی ایرنا، از لبنان گزارش داد:  دو طرف در این دیدار بر ضرورت گسترش همکاری‌ های دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی در دوران جدید بعداز انتخاب رئیس جمهوری و تشکیل دولت جدید تاکید و در باره تحولات منطقه به ویژه موضوع سوریه گفت وگو کردند.
ظریف عصر دیروز ( دوشنبه) در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی وارد بیروت پایتخت لبنان شد و به عنوان نخستین مقام بلند پایه جهانی با ژنرال« میشل عون» رئیس جمهوری جدید لبنان ملاقات و گفت وگو کرد.
ژنرال عون دوشنبه هفته گذشته با رای اکثریت نمایندگان پارلمان لبنان به عنوان رئیس جمهوری سیزدهم لبنان انتخاب شد.
ظریف قرار است تا دقایقی دیگر با« سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل و نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید لبنان دیدار و گفت وگو کند.
وی بعداز دیدار با تمام سلام در جمع خبرنگاران اظهارداشت: گفت و گوی خوبی با آقای تمام سلام داشتیم و موفقیت های مردم و گروه های سیاسی لبنان در انتخاب رییس جمهوری و تلاش ها برای تشکیل دولت جدید را به وی تبریک گفتم و حمایت ایران را از این روند اعلام کردم.

 

ملاقات با دبیر کل حزب الله

 « محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با « سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت وگو کرد.
به گزارش ایرنا، ظریف و سید حسن نصرالله در این دیدار که « سید محمد ایرانی» مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه ، « محمد فتحعلی » سفیر ایران در لبنان و برخی مقامات ارشد حزب الله حضور داشتند، در باره تحولات و رخدادهای سیاسی لبنان و منطقه گفت وگو کردند.
ظریف عصر دیروز دوشنبه در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی وارد بیروت شد و با ژنرال« میشل عون» رئیس جمهوری جدید لبنان دیدار و گفت وگو کرد.


 ظریف و سعد حریری گفت وگو کردند

« محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و« سعد حریری» نخست وزیر مامورتشکیل دولت جدید لبنان روز سه شنبه در«بیت الوسط » در مرکز بیروت دیدار و گت وگو کردند.


 خبرنگار اعزامی ایرنا از لبنان گزارش داد:  دو طرف در این دیدار با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان ، در باره تحولات منطقه و لبنان و روابط و همکاری های ایران و لبنان در مرحله جدید بعداز انتخاب رئیس جمهوری جدید و تشکیل دولت جدید لبنان تبادل نظر کردند.
ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری جدید لبنان بعداز رایزنی با نمایندگان پارلمان لبنان، سعد حریری رئیس حزب جریان المستقبل را به عنوان نخست وزیر جدید معرفی و او را مامور تشکیل دولت جدید لبنان کرد.
وزیر امور خارجه ایران قرار است در ادامه برنامه های سفرش به لبنان با « نبیه بری» رئیس مجلس لبنان نیز ملاقات و گفت وگو کند.
ظریف عصر دیروز ( دوشنبه) در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی وارد بیروت پایتخت لبنان شد و به عنوان نخستین مقام بلند پایه جهانی با ژنرال« میشل عون» رئیس جمهوری جدید لبنان ملاقات و گفت وگو کرد.
ژنرال عون دوشنبه هفته گذشته با رای اکثریت نمایندگان پارلمان لبنان به عنوان رئیس جمهوری سیزدهم لبنان انتخاب شد.
وزیر امور خارجه ایران قرار است عصر امروز لبنان را به مقصد کشورهای شرق اروپا ترک کند.

49310

کد خبر 598730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =