۰ نفر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۱:۲۵

در عرصه انتقادات نمایندگان مجلس به اعضای هیات دولت احمدی‌نژاد، نام محمدرضا رحیمی با مرحوم علی کردان گره خورده است.

نسرین وزیری: چرا که اگر عمده انتقادات به اعضای کابینه راجع به عملکردشان و میزان پاسخگویی‌شان به مجلس باشد، انتقادات نمایندگان معترض به رحیمی و کردان متوجه شخص خود این افراد است. مدرک تحصیلی‎ آنها فتح باب این انتقادات بود که کردان را ظرف سه ماه به استیضاح کشاند و از گردونه دولت در 24 آبان ماه سال گذشته خارج کرد اما هنوز به رحیمی فائق نیامده است.

اگرچه در جریان استیضاح کردان، چهره‎هایی چون حسینیان نیز الیاس نادران، احمد توکلی و علیرضا زاکانی را همراهی می‌کردند، اما در پیگیری مدرک تحصیلی رحیمی، این سه نماینده تنها ماندند. اعتراض‎های آنها اگرچه از بررسی مدرک تحصیلی رحیمی از مسند معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور اغاز شد اما پس از انتصاب وی به معاون اولی احمدی‌نژاد و ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، جانی دوباره گرفت. چه آنکه نادران او را دروغگو و تلویحا یک مفسد اقتصادی خواند و توکلی نیز اظهارات وی را تایید کرد.

رحیمی که از سال گذشته اعلام کرده بود، متقابلا از این سه نماینده به کمیسیون اصل نود شکایت می‌کند، با جدی‎تر شدن این اتهامات و اینکه نادران او را عضوی از حلقه پرونده خیابان فاطمی خواند، در شکایت علیه نادران عزمش را جزم کرد. تا آنجا که معاون حقوقی رئیس‎جمهور از شکایت علیه این نماینده تهران خبر داد. شکایتی که هفته بعد دامن زاکانی را که روزی مدرک تحصیلی رحیمی را مدرک دوقلوی کردان خوانده بود، هم گرفت.

نادران که تا کنون صراحتا به رحیمی می‎تاخت در نطق دیروزش، بی‎آنکه نامی از او ببرد گفت: برخی از صاحب‌ منصبان و قدرتمندان سیاسی از بررسی پرونده‌های منصوبین به خود ممانعت به عمل می‌آورند. این افراد برای نشدنی‌ کردن کار قضایی، رسیدگی به این پرونده‌ها را در قالب شرایطی موکول به رسیدگی به دهها پرونده دیگر می‌کنند.
به بهانه این نطق، نگاهی داریم به روزشمار منازعه نادران و رحیمی با یکدیگر:

جدولجدول

کد خبر 59952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =